Pierwsi imigranci pojawią się w marcu

foto: YouTube (Pamela Geller) "Thousands More Muslims Storm Slovenia"
foto: YouTube (Pamela Geller) „Thousands More Muslims Storm Slovenia”

Jedna ze stacji radiowych poinformowała, że prawdopodobnie już w marcu przyleci do Polski 65 nielegalnych imigrantów z Grecji i 35 z Włoch. Mają zostać zakwaterowani w ośrodku w Dębaku koło Warszawy.

– Trwa weryfikacja tych osób między innymi pod względem bezpieczeństwa oraz konsultacje ze stroną grecką i włoską. Pierwsi migranci przylecą prawdopodobnie w mniejszych grupach, liczących po kilka-kilkanaście osób – zapowiada Rafał Rogala, szef Urzędu do Spraw Cudzoziemców.

Nielegalni imigranci sprowadzani z Grecji mają pochodzić głównie z Syrii, Iraku, Erytrei i Jemenu, jednak przede wszystkim są to rodziny, a nie pojedyncze osoby. Inaczej sytuacja wygląda z osobami przyjeżdżającymi z Włoch – są to gównie samotni mężczyźni z Erytrei.

Jak stwierdził Rafał Rogala, Polska przyjmie w pierwszej kolejności 100 osób, a docelowo w ciągu dwóch lat 7 tys. Odpowiedzialność za transport nielegalnych imigrantów do Polski wzięła na siebie Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji (IOM), natomiast imigranckie wnioski o objęcie ochroną międzynarodową będzie przyjmować Straż Graniczna.

Szy/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.