Pierwsze problemy z imigrantami

Samorządy z zachodniego pasa Polski już zaczynają mieć problem z nielegalnymi imigrantami. W gminie Łęknica i w Słubicach doszło do pierwszych ekscesów ze strony obcych mieszkających w obozie koło Frankfurtu.

Wojewoda Władysław Dajczak uważa, że imigrantów przyciągają do Polski „nuda panująca w obozach w Niemczech” oraz „atrakcyjne ceny i kurs euro, który pozwoli im sporo zaoszczędzić z pieniędzy otrzymywanych od władz niemieckich”. – Lubuskie jako pierwszy region w Polsce zaczęło odczuwać niemiecki kryzys migracyjny. Doszło już do pierwszych incydentów – powiedział wojewoda. – Są ciekawi świata i wrażeń. Po naszej stronie widuje się ich w marketach oraz na targowiskach. W gminie Łęknica jest ich sporo. Jest tam duży bazar, na którym handlują nie tylko nasi przedsiębiorcy, ale i niemieccy – kontynuuje.

Władysław Dajczak twierdzi, że część imigrantów zdobyła już dokumenty legalizujące pobyt. – Zatem mogą bez problemu przechodzić przez granicę w całej strefie Schengen. Straż Gminna sygnalizowała nam, że mieliśmy tez kilkanaście przypadków nielegalnego przekraczania granicy przez uchodźców, przy pomocy opłacanych obywateli Niemiec – komentuje Dajczak.

Dziennik „Gazeta Prawna” pisze, że w Słubicach wzmożono już patrole policyjne wokół mostu granicznego. Ściągnięto także funkcjonariuszy prewencji z Gorzowa Wielkopolskiego. Póki co policja nie musiała interweniować. – Nie mieliśmy ani jednego zgłoszenia o zdarzeniu kryminalnym z udziałem cudzoziemców – mówi młodsza aspirant Magdalena Jankowska ze słubickiej policji. Mimo tego, jak pisze dziennik, „mieszkańcy są zaniepokojeni”.

Mas/wpolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.