Piotrowska nieobecna na szczycie UE

foto: Platforma Obywatelska RP, licencja CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons
foto: Platforma Obywatelska RP, licencja CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons

W Brukseli rozpoczął się szczyt dotyczący kryzysu imigracyjnego. Tymczasem Minister Spraw Zagranicznych Teresa Piotrowska nie weźmie udziału w spotkaniu.

Szefowa resortu nie wybrała się na spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw Unii, na którym omawiane są sprawy m.in. postępów we wdrażaniu dotychczasowych decyzji w sprawie imigrantów. Ministrowie będą mówili także na temat o mechanizmach relokacji oraz pomocy dla krajów bałkańskich i Turcji. Niestety, Polskę na spotkaniu będzie reprezentował tylko unijny ambasador, Andrzej Prawda.

Rzeczniczka MSZ Małgorzata Woźniak tłumaczy, że reprezentantów na spotkanie należało zgłaszać w poprzednim tygodniu, ministerstwo przewidywało, iż w Polsce będzie już nowy rzad. Warto dodać, iż to właśnie przedstawiciele PO podkreślali wielokrotnie, że nie stać nas na „puste krzesło” na unijnych szczytach.

To kolejny blamaż Piotrowskiej na stanowisku szefa MSZ. Przedstawicielka PO skompromitowała się niedawno na konferencji prasowej, również związanej z tematem imigrantów (więcej: TUTAJ).

Podo/kresy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz