Rzekoma beatyfikacja Kaczyńskiego to plotka

foto: Archiwum Kancelarii Prezydenta RP - www.prezydent.pl, licencja GFDL 1.2 via Wikimedia Commons
foto: Archiwum Kancelarii Prezydenta RP – www.prezydent.pl, licencja GFDL 1.2 via Wikimedia Commons

Medialną histerię wokół rzekomego pomysłu beatyfikacji zmarłego prezydenta wywołał jeden z posłów Nowoczesnej, Paweł Rabiej. Plotkę szybko podchwyciły portale o lewicowych poglądach, wywołując burzę wokół tematu, który – jak się okazuje – jest po prostu fikcją.

„Jarosław Kaczyński chce, by Lech został błogosławiony. Rozmawiają o tym z biskupami, rozmawiają w Watykanie. Wyczuwają grunt i wzmacniają okołosmoleńską martyrologię” – można przeczytać w wywiadzie dla „Kultury Liberalnej”, którego udzielił Rabiej. Temat trafił na podatny grunt i już wkrótce pojawił się na wielu stronach internetowych. Tymczasem plotkę dementują zarówno Komisja Episkopatu Polski, jak i sami przedstawiciele PiS. Biuro Prasowe KEP zaprzeczyło, jakoby jakiekolwiek rozmowy w tej sprawie były prowadzone.

„Ani dziś ani w przeszłości nikt nie podejmował wyżej wskazanych działań, nie ma też jakichkolwiek planów podejmowania ich w przyszłości” – informuje w oświadczeniu Beata Mazurek, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem Mazurek, rozpowszechnianie plotki jest celową kampanią mającą na celu uderzenie w pamięć o Lechu Kaczyńskim.

MGOT/pch24.pl, wp.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.