Pisowskie lewactwo będzie skonfundowane. Timmermans chwali Polskę za socjalizm

Frans Timmermans/fot. Dutch Ministry of Foreign Affairs/CC BY-SA 2.0/Wikimedia Commons

Unijny komisarz Frans Timmermans pochwalił Polskę za kolejne socjalizmy, które wprowadza w kraju warszawski rząd. Jest też przeciwny powoływaniu organu do oceny praworządności w krajach członkowskich UE.

„Deutsche Welle” zapytało Timmermansa o pomysł utworzenia „rady ekspertów”, która oceniałaby stan praworządności krajów członkowskich UE. Zdaniem unijnego komisarza, nie ma to żadnego sensu.

– Próbuję zrozumieć, jakie problemy miałaby rozwiązywać ta nowa komisja. Zasadniczy problem ma charakter polityczny. Pytanie brzmi: czy kraje członkowskie są gotowe do ukarania innych krajów w przypadku naruszenia praworządności. Problemem jest brak reakcji ze strony krajów członkowskich. Nowa grupa ekspertów nie rozwiąże tego problemu – stwierdził Timmermans.

– Nie rozumiem, po co Unia miałaby powoływać nową strukturę. Potrzebna jest polityczna wola, by realizować decyzje, a nie zwlekać przez 10 lat, jak to ma miejsce z Orbanem – dodał komisarz.

Pochwalił także rząd III RP za socjalistyczną politykę państwa. – To było konieczne. Poprzedni rząd zaniedbał ten obszar. Nie wszystko, co robią, jest złe – powiedział Timmermans nazywając rząd PiS „prawicowymi populistami”.

interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.