Pobity za to, że porzucił islam

foto: Pixabay (kolaż)
foto: Pixabay (kolaż)

Mieszkający w Wielkiej Brytanii Hussain Nissar został brutalnie pobity przez bandytów za to, że publicznie przyznał, iż jest chrześcijaninem. Mężczyznę uratowali mieszkający w sąsiedztwie Polacy.

49-letni Nissar mieszka wraz z żoną i sześciorgiem dzieci w Bradford. Odkąd w 2008 r. wystąpił w brytyjskim programie o nawróconych muzułmanach, automatycznie stał się obiektem ostracyzmu a nawet gróźb ze strony islamskiej społeczności. Muzułmanie nie mogą wybaczyć mężczyźnie, że porzucił islam. – Nazywają nas bluźniercami, śmieciami, traktują jak obywateli drugiej kategorii – opowiada mężczyzna. – Ostatnio rok był najbardziej przerażający. Moja rodzina musi wykazać sie odwagą, gdy tylko opuszczą próg domu. – dodaje Nissar, który musiał już raz przeprowadzać się z powodu gróźb i szykanów.

Niestety, również w Bradford nie może czuć sie bezpiecznie. We wtorek został zaatakowany przez dwóch mężczyzn uzbrojonych w kilof i pałkę. Skutki to zmiażdżona rzepka, złamanie przedramienia oraz wstrząs mózgu. Atak mógł się skończyć nawet śmiercią Nissara, gdyby nie reakcja dwóch polskich sąsiadów, którzy widząc bójkę stanęli w obronie mężczyzny. – To cywilizowany kraj, nie jesteśmy w Pakistanie. Mamy prawo żyć normalnie i nie czuć zagrożenia z powodu wyznawanej wiary – mówi Nissar, dodając jednocześnie, że nie żałuje tego, iż opowiedział o swoim nawróceniu w telewizji. Całe zdarzenie przed domem w Bradford zarejestrował monitoring miejski:

https://www.youtube.com/watch?v=0XtP4tZshQM

Szy/kresy.pl, dailymail.co.uk

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.