Pod pretekstem koronawirusa władza nakazuje uśpienie około 30 tys. norek. „Bez odszkodowania. Nie ma kwarantanny jak w UE, a rząd zakazuje szczepień” (WIDEO)

W dwóch gospodarstwach na lubelszczyźnie wykryto trzy przypadki koronawirusa wśród norek. Zamiast jednak zastosować kwarantannę, jak w pozostałych państwach UE, władza nakazała uśpienie wszystkich zwierząt. Łącznie jest to 29 tys. norek. Szczepan Wójcik z Instytutu Gospodarki Rolnej podkreśla, że hodowcy nie otrzymają żadnych odszkodowań.

– 29 tys. zdrowych osesków do uśpienia bo u 4 sztuk wykryto covida. Wartość stada to kilkanaście milionów PLN. Odszkodowań nie będzie – napisał na Twitterze Szczepan Wójcik. – Zamiast wprowadzić kwarantannę jak w innych krajach EU, w Polsce jest brak zgody na szczepienia i nakaz gazowania zwierząt – dodał.

– Bolszewia. Szczepionki dla norek są, wystarczy zgoda rządu na ich zastosowanie. Ale tej nie ma – napisał Łukasz Warzecha.

– Lokalny sanepid pomimo tego, że właściciel i pracownicy są zaszczepieni pozbawia ich wolności kierując na kwarantannę! Rozporządzenie Rady Ministrów mówi coś innego! Wolna amerykanka – zauważył z kolei Marek Miśko.

Służby weterynaryjne, cytowane przez PAP poinformowały, że „ognisko koronawirusa” znaleziono w dwóch gospodarstwach na lubelszczyźnie. Znajduje się na nim 8 tys. samic oraz 29 tys. młodych norek.

16 czerwca przeprowadzono badania na Państwowym Instytucie Weterynaryjnym w Puławach. – W tych gospodarstwach pobrano próbki od 20 norek (łącznie 40 wymazów). W przypadku 3 zwierząt uzyskano wyniki dodatnie – poinformowano.

– Wszystkie norki z ferm, gdzie potwierdzono wirusa, zostaną uśpione i zutylizowane – powiedział PAP Paweł Piotrowski, lubelski wojewódzki lekarz weterynarii.

se.pl / twitter.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.