Polacy przepraszają za Ewę Kopacz

Nie milkną echa unijnego głosowania w sprawie imigrantów, podczas którego Kopacz, w imieniu Polski, zagłosowała odmiennie niż pozostałe państwa Grupy Wyszehradzkiej. Polacy w sieci masowo przepraszają Węgrów, Czechów i Słowaków za decyzję polskiej premier.

„Obawiam się, że od teraz to V3” – napisał na Twitterze czeski minister Milan Chovanec tuż po głosowaniu. Ewa Kopacz, w przeciwieństwie do przywódców Czech, Słowacji i Węgier, zagłosowała za propozycją rozdziału imigrantów pomiędzy unijne kraje. Przez trzy pozostałe państwa Grupy Wyszehradzkiej zostało to potraktowane jako zdrada wspólnych ideałów. Polacy zareagowali masowo w Internecie i publicznie odcinają się od decyzji Kopacz. Po sieci krążą liczne grafiki z czeskimi, słowackimi i węgierskimi flagami (pojawia się też flaga rumuńska, ponieważ i Rumunia zagłosowała przeciwko).

Na Facebooku powstały dwa wydarzenia zatytułowane: „Polacy przepraszają Czechów, Słowaków i Węgrów za zdradę, której dokonał polski rząd„. Dołączyło do nich już ponad 15 tys. osób, wciąż przybywają następne. Uczestnicy planują wystosować oficjalne pismo do czeskiej, słowackiej oraz węgierskiej ambasady, w którym przepraszają oficjalnie za decyzję premier Kopacz. Jednocześnie podkreślają, iż ważnym celem jest również wyrażenie swojej opinii przy urnach w najbliższych wyborach parlamentarnych.

foto: Facebook.com
foto: Facebook.com

MGOT/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.