Polacy w USA będą mogli zagłosować. W jednym z 10 lokali w ciągu 14 godzin 9 maja

Z informacji dostępnych na stronie rządu wynika, że Polacy w USA będą mogli zagłosować w jednym z punktów wyborczych. Jest ich „aż” 10 na cały kraj.

– W obwodach głosowania utworzonych w Stanach Zjednoczonych Ameryki głosowanie w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odbędzie się w sobotę, 9 maja 2020 r. w godz. 7.00-21.00 – czytamy na gov.pl.

– Wyborcy za granicą, zgodnie z obecnie obowiązującym stanem prawnym, będą mogli zagłosować w obwodach głosowania utworzonych za granicą wyłącznie osobiście.Należy jednak przypomnieć, iż 6 kwietnia 2020 r.Sejm uchwalił ustawę o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r., która obecnie podlega rozpatrzeniu przez Senat – napisano.

W USA będzie zaledwie 10 punktów w całym kraju, gdzie będzie można oddać głos. Mało tego – będzie to możliwe wyłącznie po „wpisaniu się do spisu wyborców sporządzanego przez konsula”.

– Konsul dokonuje wpisu w spisie wyborców na podstawie osobistego zgłoszenia wniesionego do niego ustnie, pisemnie, telefonicznie, telegraficznie, telefaksem lub w formie elektronicznej – podkreślono w komunikacie.

– W sobotę, 9 maja 2020 r. w godz. 7-21 Polonia będzie mogła oddać głos w wyborach na prezydenta RP. Głosować można tylko osobiście w jednym z 10 punktów wyborczych po uprzednim zarejestrowaniu. Lockdown w NYC trwa do 15 maja. Powodzenia – podsumowała Patrycja Kita-Dziedzic.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.