Polacy z Ukrainy apelują do władz Rzeczpospolitej

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Polacy z Ukrainy chcą wrócić do Ojczyzny. Polsko-Ukraińskie Stowarzyszenie Kulturalne w Mariupolu przygotowuje list zaadresowany do Kancelarii Prezydenta.

„Słuchając zapewnień, że Polska jest gotowa przyjąć setki uchodźców-Muzułmanów, ubolewamy, że dla nas – katolików, potomków represjonowanych Polaków, dzieci i wnuków przymusem wywiezionych przez NKWD z Podola i terenów byłej II RP na Donbas polskich żołnierzy, nauczycieli, urzędników, nie ma miejsca w naszej historycznej Ojczyźnie” – piszą Polacy w liście skierowanym do władz Rzeczypospolitej. Dramatyzmu sytuacji dodaje bardzo poważne wyznanie autorów, którzy piszą, że są „gotowi pracować społecznie za bezpieczny dach nad głową i sprzątać ulice”, byleby móc wrócić do kraju.

– Nie wiem, dlaczego nie chce się pomóc tym Polakom, którzy wyrazili chęć ewakuacji do ojczyzny – pytał na antenie Telewizji Republika Andrzej Iwaszko, prezes Polsko-Ukraińskiego Stowarzyszenia Kulturalnego w Mariupolu. Na przeniesienie z Mariupola do Polski wciąż czeka ok. 100 rodzin.

Szmar/telewizjarepublika.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.