Strzelanina w Dallas i ataki na policjantów

W czwartek w Dallas doszło do ataków na funkcjonariuszy policji. Jeden ze snajperów, który oddał strzały w trakcie manifestacji, został zidentyfikowany. To Micah Xavier Johnson, który służył w Afganistanie. W kilka godzin po strzelaninie w Dallas w południowej części stanu Georgia doszło do kolejnego ataku na policjanta.

foto: twitter.com/ForeignPolicy
foto: twitter.com/ForeignPolicy

Napastnik został zlikwidowany przy pomocy drona, tzw. bomby-robota, gdyż mimo starań negocjatorów odmawiał opuszczenia miejsca, skąd strzelał. Ustalono, że Johnson nie wchodził wcześniej w konflikt z prawem i nie był karany. Rewizja w jego mieszkaniu ujawniła jednak, że zmagazynował w nim materiały służące do przygotowania ładunków wybuchowych w warunkach domowych, a także książki i broszury instruktażowe dotyczące taktyki bojowej. Najważniejszą kwestią jest teraz ustalenie, czy 25-latek miał powiązania z organizacjami terrorystycznym, czy działał w zorganizowanej grupie, czy też w pojedynkę. Burmistrz Dallas, Mike Rawling, jest przekonany, że napastnik był samotnym wilkiem. – Wierzymy teraz, gdy podejrzany już nie żyje, że nasze miasto znowu stało się bezpieczne – powiedział.

Kilka godzin później doszło do kolejnego zajścia. Napastnik zadzwonił na numer alarmowy i prosił o pomoc w związku z wypadkiem samochodowym. Gdy na miejscu rzekomego wypadku zjawił się policjant, mężczyzna otworzył do niego ogień. Zarówno napastnik, jak i policjant są ranni.

miecz/onet.pl, polskieradio.pl 

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.