Policja zamknęła meczet we Francji

Freeimages

Świątynia w Sete okazała się bazą terrorystów, którzy próbowali przeprowadzić zamach w Paryżu. Policja znalazła na terenie meczetu wzywające do mordów ulotki oraz materiały propagandowe Państwa Islamskiego.

Na ulotkach znalezionych w meczecie w Sete znalazły się m.in. wezwania do krwawego rozprawienia się z „niewiernymi”. To tylko jeden z dowodów na fakt, że świątynia islamska była przyczółkiem dżihadystów. Policja zdecydowała się zamknąć meczet, korzystając z praw wynikających z wciąż obowiązującego we Francji stanu wyjątkowego. Miejscowy imam jest obecnie przesłuchiwany przez prokuraturę.

– Przywódca meczetu rozpowszechniał radykalną ideologię wzywającą do dyskryminacji, nienawiści i wrogości wobec innych – przyznaje minister spraw wewnętrznych Matthias Fekl. Policjanci ustalili także, że to właśnie w muzułmańskiej świątyni w Sete gromadziła się tzw. bojówka z Montpellier – grupa terrorystów islamskich, która planowała zamach na paryską Wieżę Eiffela. Zamach nie powiódł się wskutek interwencji antyterrorystów.

MGOT/pch24.pl, thelocal.fr

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.