Polsce nie grozi masowy napływ imigrantów

– Nie ma ryzyka masowego napływu imigrantów i uchodźców z Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu do Polski – uważa Patryk Kugiel z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych w Warszawie. – Jesteśmy dla nich krajem mało atrakcyjnym – dodaje ekspert.

W wywiadzie dla Polskiego Radia Kugiel wypowiedział się w kwestii, czy imigranci, którzy przez Macedonię próbują przedostać się do państw europejskich, wybiorą nasz kraj. W jego opinii Polska jest jedynie przystankiem na drodze do innych krajów – takich jak Niemcy, Francja i Wielka Brytania.

Ekspert zauważa, że Polska jest mało atrakcyjnym miejscem dla przybyszów, głównie ze względów ekonomicznych, kulturowych i osobistych. – To, że Polska nie jest najbogatszym krajem, paradoksalnie chroni nas przed napływem imigrantów czy uchodźców. Oni zdają sobie sprawę z tego, że w Polsce o pracę byłoby im trudno. Że są różnice kulturowe – ocenia Patryk Kugiel.

Mug/forsal.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz