Imigranci patrzą w stronę Polski

foto: YouTube (euronews)
foto: YouTube (euronews)

Nasz kraj może niebawem stać się kolejnym punktem na szlaku imigrantów z południa Europy do państw Zachodnich. Droga przez Bałkany jest zamknięta, więc przemytnicy ludzi kierują swoje zainteresowanie w stronę Polski.

Jak twierdzi „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, Polska znajduje się na nowym szlaku przemytu ludzi, który ma ruszyć już od kwietnia. Imigranci będą próbowali przedostać się przez Rumunię do Ukrainy, a stamtąd – do Polski.  Dotychczasowa trasa, którą posługiwali się nielegalni imigranci, wiodła przez państwa Bałkańskie. Zamknięcie granicy grecko-macedońskiej przerwało ten proceder. Aby przedostać imigrantów drogą morską, przestępcy zajmujący się przemytem ludzi wykorzystują nieuczciwość załogi statków i za odpowiednią opłatą umieszczają dodatkowych „pasażerów” na pokładzie. Dostęp do przemytników również nie stanowi problemu: bez skrępowania ogłaszają swoje „usługi” na Facebooku.

Wczoraj w Idomeni grupa imigrantów próbowała wymóc przepuszczenie przez granicę grecko-macedońską. Po jej niedawnym zamknięciu przemytnikom pozostała jeszcze dodatkowa opcja: podróż przez Albanię, Czarnogórę i Bośnię. Większość odrzuca jednak tę drogę jako zbyt niebezpieczną. Po pokonaniu górskich szlaków w Albanii, gdzie infrastruktura kolejowa jest słaba, imigranci musieliby przejść przez zaminowane tereny Bośni i Czarnogóry, gdzie dodatkowo jeszcze łatwiej jest paść ofiarą napaści rabunkowej. Z tego powodu już od kwietnia trasa przez Polskę ma być coraz częściej wykorzystywana.

MGOT/pch24, fakty.interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.