Polska i Rosja: rusza współpraca transgraniczna

Polsko-rosyjski fundusz współpracy transgranicznej na lata 2014-2020 ma do wykorzystania 48,6 mln euro. Rosja chce dołożyć kolejne 24 mln euro.

Pod koniec maja w rosyjskim Swietłogorsku podczas posiedzenia Polsko-Rosyjskiej Rady ds. Współpracy Regionów RP z Obwodem Kaliningradzkim omówiono ramy współpracy. Z polskiej strony w dyskusji brały udział MSZ, MSW i MIR oraz samorządy województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i pomorskiego. Strona rosyjska wytypowała do rozmów swoje MSZ i MRG. Na kwotę 48,6 mln euro mają składać się po połowie pieniądze z Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Pieniądze z projektu będą możliwe do uzyskania na czterech płaszczyznach: promocji kultury lokalnej, turystyki i zachowania dziedzictwa historycznego, ochrony środowiska, budowie infrastruktury transportowej oraz  na inwestycje w infrastrukturę graniczną i procedury ruchu trans granicznego.

Szy/Kresy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz