Lwów – polski konsulat zdewastowany przez wandali

Antypolskie hasła i plamy czerwonej farby – to efekty działań sprawców, którzy zdewastowali ściany polskiego konsulatu we Lwowie. Wandale nie zostali jeszcze schwytani, a ich działania to kolejny przykład chuligańskiej agresji wymierzonej w Polaków.

foto: facebook.com/igor.zinkevych
foto: facebook.com/igor.zinkevych

„Nasza ziemia” – napis o takiej treści pojawił się na murze chroniącym konsulat polski we Lwowie. Ściany budynku zostały również zbryzgane czerwoną farbą. Do zajścia zaszło w nocy z wtorku na środę. Wandale najpewniej zostali spłoszeni przez służby pilnujące ambasady, ponieważ zbiegli w trakcie pisania po murze sprayem. Gubernator obwodu lwowskiego wyraził ubolewanie odnośnie incydentu.

Jak zauważa ambasador RP na Ukrainie, Jan Piekło, to nie pierwszy przypadek agresywnego działania wandali wymierzonego w Polaków. Niecały miesiąc temu doszło do zdewastowania pomnika polskich ofiar SS-Galizien, znajdującego się w Hucie Pieniackiej. Sprawcy wysadzili w powietrze krzyż i oblali pomnik czerwoną farbą. Również czerwonej farby użyli wandale, którzy zniszczyli bykowieńskie nagrobki Polaków zamordowanych przez NKWD.

MGOT/pch24.pl, sputniknews.com, polskieradio.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.