Ponad 600 tys. na referendum, którego nie było

YouTube

RMF FM informuje, że na promocję i objazd po Polsce w sprawie prezydenckiego referendum, które zostało odrzucone przez senatorów PO i PiS, wydano 610 tys. zł.

100 tys. zł wydano na zorganizowanie 37 konferencji, na których pracowano nad pytaniami. 180 tys. zł wydano na imprezę na Stadionie Narodowym, podczas której podsumowano pierwszy etap kampanii. 330 tys. zł poszło na promocje w formie ulotek, spotów radiowych oraz ogłoszeń w gazetach.

Nieznane pozostają koszty delegacji pracowników Kancelarii Prezydenta. Te są „wliczane do ogólnej puli wydatków pracowniczych KPRP”.

Za całą tę kwotę powstał projekt 10 pytań, których jakość i sens budziły kontrowersje nawet w partii Prawo i Sprawiedliwość. Senat, w którym PiS miał większość, wraz z senatorami PO nie przyjął propozycji prezydenckiego referendum.

„Wiadomości” w TVP poinformował wówczas, że „wniosek prezydenta został odrzucony głównie głosami senatorów Platformy Obywatelskiej”, zaś „Senatorowie Prawa i Sprawiedliwości głosowali »za« bądź wstrzymali się od głosu”.

rmf24.pl, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.