Portugalia: homoseksualiści mogą adoptować dzieci

foto: FreeImages.com
foto: FreeImages.com

Od wczoraj portugalskie pary jednopłciowe będą mogły adoptować dzieci. Do tego celu nie będzie potrzebna nawet formalizacja związku. Nowe prawo ustanowiono bez jakichkolwiek konsultacji społecznych.

By stać się rodziną adopcyjną, homoseksualiści nie będą musieli nawet zawierać oficjalnego związku (od 2010 r. w Portugalii funkcjonuje instytucja „małżeństw jednopłciowych”). Wystarczy jedynie dwuletni staż w konkubinacie. Wiele środowisk jest oburzonych faktem, że zezwolenia na adopcję dzieci przez pary tej samej płci nie poprzedziła żadna publiczna debata. Badania opinii publicznej wskazują, iż adopcję przez pary homoseksualne popiera nie więcej niż 20 proc. Portugalczyków.

– Gdyby kwestię tę poddano pod referendum, z pewnością zostałaby odrzucona przez większość obywateli Portugalii – komentuje Rui Pereira ze stowarzyszenia Głos Dziecka (Voz da Crianca). Co ciekawe, tego samego zdania są również przedstawiciele środowisk homoseksualnych, jak np. Antonio Serzedelo z „Opus Gay”, który przyznaje, iż ewentualne referendum nie przyniosłoby zamierzonego efektu. Nie stanowi to jednak problemu w oczach homoaktywisty.  – Tymczasem nie musimy takich spraw poddawać pod rozwagę wszystkich obywateli, gdyż dotyczą one podstawowych praw człowieka – komentuje Serzedelo.

MGOT/pch24.pl, tvp.info

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.