1050/333 trwa nadal

Fundacja Piękna Polska cały czas prowadzi akcję postną „1050/333”. Zachęca, by do Wielkanocy podjąć przez jeden dzień post o chlebie i wodzie, ofiarując w ten sposób duchowe wsparcie osobom prześladowanym w Syrii.

foto: Facebook
foto: Facebook

W odróżnieniu od większości organizacji, Fundacja Piękna Polska nie udziela pomocy materialnej imigrantom, lecz stara się wspomóc tych, którzy w Syrii pozostali i chcą tam pozostać. To właśnie w ich intencji mogą ofiarować swój post wszyscy chętni, niezależnie od wieku czy statusu materialnego. Akcja trwa do końca Wielkiego Postu i powiązana jest również z rocznicą chrztu Polski (stąd liczba 1050). Fundacja liczy, iż uda się zebrać 1050 osób do wzięcia udziału w wydarzeniu. Czasu zostało już niewiele, około dwóch tygodni. – Wszyscy narzekamy na imigrantów, którzy zalewają Europę. Ale czy ktoś jest gotów temu przeciwdziałać? Jak się okazuje, ludzie w wielu przypadkach tylko narzekają i mówią. Tymczasem my poszukujemy ludzi czynu, osób z charakterem – powiedział Dominik Cwikła, przewodniczący Rady Fundacji Piękna Polska oraz założyciel Kontrrewolucja.net. – Samym gadaniem, że Syryjczycy powinni tam zostać, niczego się nie załatwi. Potrzeba pomocy materialnej oraz duchowej – dodał.

Chętni mogą przyłączyć się również do postu w intencji Europy – temu poświęcona jest akcja „333” (w tym roku mijają równo 333 lata od zwycięstwa pod Wiedniem). Jej uczestnicy modlą się o nawrócenie mieszkańców krajów zachodnioeuropejskich, którzy porzucają wiarę chrześcijańską dla ateizmu lub, coraz częściej, islamu (stąd nawiązanie do wiktorii wiedeńskiej).

– Kiedyś do walki z agresywnym islamem trzeba było wielkich kosztów i ryzykować życie. Czasy się zmieniły – by walczyć z islamizmem, nie trzeba gromadzić armii, prowadzić walki zbrojnej i ryzykować życia. Zdemoralizowana Europa potrzebuje nawrócenia, inaczej żadna siła zbrojna nie powstrzyma upadku naszego kontynentu i cywilizacji – wyjaśnia przewodniczący Rady Fundacji. – Wystarczy naprawdę niewiele, dzisiaj nic nie trzeba wydawać, a można nawet zaoszczędzić. Jeden dzień o chlebie i wodzie – czy jednak wśród kilkudziesięciu milionów ludzi znajdą się 333 osoby? Póki co zgłosiło się zaledwie kilkadziesiąt, a zostały niecałe 2 tygodnie – powiedział Dominik Cwikła.

Informacje o akcjach, sposób zgłoszenia się do nich oraz o samej Fundacji można znaleźć na Facebooku. TUTAJ o akcji „1050”, TUTAJ o „333” zaś TUTAJ fanpage Fundacji Piękna Polska.

To już druga akcja Fundacji Piękna Polska, w której polscy chrześcijanie wspierają duchowo Syryjczyków. Rok temu Fundacja zainicjowała krucjatę modlitewną „100 dni dla Syrii” (TUTAJ).

MGOT/Kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.