Potężna wpadka Andruszkiewicza. Zagłosował za tym, by „Polska była wycieraczką”?

YouTube

Internauci przypominają wypowiedź posła Adama Andruszkiewicza z koła Wolni i Solidarni. Stwierdził wówczas, że proponowana przez PiS nowelizacja ustawy o IPN jest konieczna, zaś „jeśli się ugniemy, to zostaniemy taką wycieraczką dla innych państw”. W forsowanej na szybko nowelizacji zgodnej z polityką Izraela poseł zagłosował za zmianą.

Poseł Andruszkiewicz w rozmowie z Adamem Stankiewiczem z prorządowego portalu wpolityce.pl opowiadał o nowelizacji ustawy o IPN. Zapytany o to, czy jego zdaniem prezydent powinien podpisać tę ustawę „bez względu na te wszystkie krytyczne głosy”, odpowiedział, że tak.

– Przykładem takiej sytuacji jest Izrael, który bardzo często na arenie międzynarodowej jest krytykowany za swoje zachowania, niemniej prowadzi swoją politykę i przez to jest szanowany. Tak samo to się musi dziać w Polsce, jeżeli chcemy mieć należny nam szacunek i miejsce, to musimy robić swoje. Jeśli się ugniemy, to zostaniemy taką wycieraczką dla innych państwpowiedział 2 lutego w rozmowie z wpolityce.pl poseł Andruszkiewicz.

Tymczasem okazało się, że w forsowanej w ciągu jednej doby poprawce do nowelizacji, poseł WiS zagłosował za jej wprowadzeniem, czyli zmienił wygłoszone niecałe pół roku wcześniej zdanie. Przy tej okazji popełnił na Twitterze wpis chwalący rząd PiS.

wpolityce.pl, twitter.com, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.