Poznanianki protestują przeciw ludzkim zwłokom na wystawie

twitter.com/SelfDecompress

W poznańskiej Galerii Pestka planowana jest wystawa Body Worlds, prezentująca w odbiegający od kanonów naukowych i estetycznych przetworzone ludzkie ciała. Przeciw profanacji zwłok protestują członkowie Kongresu Rodzin i Kobiet Konserwatywnych.

Organizatorzy i zwolennicy wystawy próbują tłumaczyć, że chodzi o pokazanie ludzkiej anatomii. W rzeczywistości wystawy tworzone przez Guntera von Hagensa w znaczny sposób wykraczają poza normy kształcenia medycznego. Niemiec poddaje ciała metodzie plastynacji i układa z nich różne sceny – można m.in. zobaczyć parę uprawiającą seks. Przeciwnikom Body Worlds nie podoba się również fakt, że wejście na wystawę jest płatne, więc de facto von Hagens zarabia na wystawianiu zwłok.

Wokół niemieckiego skandalisty wyrosło wiele wątpliwości. Istnieją podejrzenia, że część ciał pochodzi od chińskich skazańców zmarłych wskutek kary śmierci, a za życia wcale nie wyrazili zgody na użycie ich zwłok przez von Hagensa. Równie szokujące wydają się pomysły, by „dzieła” Niemca sprzedawać online. Sam von Hagens postuluje, by każdy mógł kupić jego „prace” online, co oznaczałoby w praktyce handel ludzkimi zwłokami. Od lat podejrzewa się Niemca o nielegalny handel ciałami, lecz do dziś nie postawiono mu oficjalnych zarzutów.

chinasmack.com, telegraph.co.uk, radiopoznan.fm, dutchenws.nl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.