Pracownik TVP Gmyz szerzy fejki w sieci na temat społecznego Marszu Niepodległości

Pracownik TVP związany z partią rządzącą Cezary Gmyz szerzy w sieci fakenewsy. Napisał na Twitterze, że „oficjalnym hasłem Marszu Niepodległości” jest „tożsamość narodowa jest nierozłączna z wiarą katolicką”.

– Od zawsze jestem kacerzem. Kocham moje siostry i braci katolików. Ale jak ktoś mi mówi, że moja luterska tożsamość jest przeszkodą w byciu Polakiem to sorry. Żegnam – napisał na Twitterze Cezary Gmyz, pracownik TVP w Berlinie.

O co mu chodzi? Jak sam twierdzi, o „oficjalne hasło Marszu Niepodległości 2019”. – „Tożsamość narodowa jest nierozłączna z wiarą katolicką” Żeby sprawa była jasna chodziło mi o to oficjalne hasło Marszu Niepodległości 2019 – twierdzi.

Problem w tym, że jest to typowy fakenews, który został podany dalej na Twitterze już kilkanaście razy, a wielokrotnie więcej osób go przeczytało, być może przyjmując jako fakt. Tymczasem Stowarzyszenie Marsz Niepodległości nigdy nie użyło w żadnym kontekście ani wydarzeniu słów „Tożsamość narodowa jest nierozłączna z wiarą katolicką” jako hasła.

Katarzyna Treter-Sierpińska z wprawo.pl zauważa, że „może chodzi o to, że PiS chce zniszczyć Marsz Niepodległości i stąd ten opiniotwórczy foch”.

Z kolei Dominik Cwikła zauważa, że Gmyz hasła nawiązującego do katolicyzmu boi się „jak diabeł święconej wody”. Pyta też oznaczając redakcję portalu TVP Info, „czy to nie jest to słynne szerzenie fakenewsów”. – A, pardon. Pracownikom medialnym od was wolno – podsumował.

Przypominamy, że w zeszłym roku rząd tworzył poważne problemy przy organizacji Marszu Niepodległości. Władza chciała zawłaszczyć społeczną i bezpartyjną inicjatywę godnego uczczenia święta niepodległości. Ostatecznie przeszły dwa marsze – marsz rządowo-prezydencki osłaniany wojskiem z kilkoma tysiącami uczestników, głównie polityków i ich rodzin oraz pracowników oraz Marsz Niepodległości z około 250 tys. uczestników.

Zakłamana TVP podawała wówczas informację, że był to jeden marsz pod wodzą władz państwowych.

twitter.com, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.