Prawicowa koalicja obnaża mierność obozu spoza porozumienia. „Rozmawiali na zasadzie szantażu – dajecie nam »jedynki« albo wam zaszkodzimy”

Liderzy prawicowej koalicji ujawnili próbę „szantażu” ze strony „prawicowych” kandydatów spoza grupy zjednoczeniowej. Szefowie małych ugrupowań mieli żądać kilku „jedynek” na listach w wyborach do parlamentu unijnego, zaś w przypadku odmowy grozili, że „zaszkodzą” startując samodzielnie.

Marek Jakubiak, Marek Jurek, Robert Gwiazdowski i Stanisław Żółtek/fot. ilustracyjne/fot. Facebook Marek Jakubiak/Robert Gwiazdowski/YouTube/Rzeczpospolita TV/TAKT. TV (kolaż)

Dr Sławomir Mentzen, wiceprezes partii Wolność odniósł się do sondażu wskazującego rozkład głosów między koalicją prawicy a poszczególnymi, obecnie znajdującymi się poza porozumieniem kandydatami: Robertem Gwiazdowskim, Markiem Jurkiem i Markiem Jakubiakiem.

– Proponowaliśmy wspólny start wszystkim tym inicjatywom. Niestety ich liderzy wolą mieć swoje jednoprocentowe partie niż siedzieć w Sejmie – napisał na Twitterze Mentzen. Z kolei Konrad Berkowicz zaznaczył, że „otworzyli się na środowiska patriotyczne” i „wiele z nich przyjęło zaproszenie”. – Zdarzali się jednak tacy, którzy rozmawiali na zasadzie szantażu: albo dostanę jedynkę tu i tu, albo Wam zaszkodzę, startując samodzielnie – bez szans, ale odbierając Wam 0,5 proc. – ujawnił Berkowicz.

Z kolei prezes partii Wolność Janusz Korwin-Mikke określił sojusz Marka Jurka z Markiem Jakubiakiem jako „humoreskę”.

Do wyłamujących się z koalicji prawicowej środowisk odniósł się także lider Ruchu Narodowego Robert Winnicki wskazując na brak woli porozumienia ze strony „sojuszu Marków”. – Co do tego kto chce się realnie jednoczyć: od Marka Jurka, którego zapraszaliśmy i oferowaliśmy w pełni partnerskie warunki, dwukrotnie w ciągu ostatniego miesiąca usłyszałem, że on z nami do wyborów nie pójdzie. Marek Jakubiak na zaproszenia do rozmów przestał odpowiadać – zaznaczył Winnicki na Twitterze.

Z kolei odnosząc się do startu Roberta Gwiazdowskiego zaznaczył, że „kasa to nie wszystko”. – Jest jeszcze wiarygodność, idee, które są czymś więcej niż doradztwem podstawowym i struktury pełne oddanych, ideowych ludzi a nie łapanką robioną na chybcika – ocenił lider narodowców.

W chwili obecnej z nowych ugrupowań, które poza układem III RP będą startować do unijnego parlamentu, jest prawicowa koalicja Ruchu Narodowego, Wolności, „Skutecznych” Liroya-Marca, środowiska Grzegorza Brauna oraz Kai Godek. Oprócz nich poza porozumieniem startować zamierza ugrupowanie „Polexit” Stanisława Żółtka, byłego prezesa KNP, środowisko Roberta Gwiazdowskiego oraz „sojusz Marków” czyli Federacja dla Rzeczpospolitej Marka Jakubiaka i partia Prawica Rzeczypospolitej rozpoznawalna głównie przez Marka Jurka.

twitter.com, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.