Monarchia znowu we Francji? Połowa narodu jest za

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Prawie 40 proc. Francuzów mocno opowiada się za powrotem monarchii. Wynika tak z badań przeprowadzonych 29 sierpnia. Według Francuzów, powrót monarchii miałby pozytywne skutki dla jedności narodowej.

Według sondażu przeprowadzonego przez instytut BVA pod koniec sierpnia, 5 proc. pytanych odpowiedziało, że na pewno zagłosowałoby na kandydata rojalistów, 29 proc. ankietowanych „mogłoby zagłosować” na takowego kandydata, zaś 24 proc. badanych odpowiedziało „tak, być może”. Sumując, otrzymujemy 58 proc. poparcia dla monarchii we francuskim społeczeństwie. Oprócz tego 39 proc. z ankietowanych stwierdziło, że powrót króla na tron miałoby pozytywne konsekwencje w kwestii jedności narodowej.

Wzrost zwolenników monarchizmu w stosunku do ostatnich wyborów wzrósł o 9 proc.

Z sondażu wynika, że we Francji rośnie progresywnie ilość zwolenników powrotu króla, ale jak na razie nikt się oficjalnie o tron nie stara. Ostatnio deklarację polityczną złożył legalny następca tronu francuskiego, książę Ludwik de Bourbon. Jest on synem Alfonsa de Bourbon, księciem Anjou i potomkiem Huguesa Capeta. Gdyby zasiadł na tronie Francji, byłby Ludwikiem XX.

CWIK/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.