Prawybory Konfederacji. Kolejne dwa zwycięstwa Bosaka w Gdańsku i Bydgoszczy

Krzysztof Bosak/fot. Twitter Krzysztof Bosak

Dziś odbyły się prawybory Konfederacji w Gdańsku i Bydgoszczy. W obydwu miastach znowu zwycięzcą został Krzysztof Bosak. Utrzymuje on znaczącą przewagę nad pozostałymi kontrkandydatami w prawyborach.

W województwie Pomorskim głosowały 332 osoby. Krzysztof Bosak otrzymał aż jedną trzecią część głosów – 112. Otrzymał więc 7 z 20 głosów elektorskich.

Drugie miejsce przypadło Arturowi Dziamborowi, który otrzymał 81 głosów, przekładających się na 5 głosów elektorskich. Podium zamyka Grzegorz Braun z 58 głosami, co oznacza 4 głosy elektorskie.

Głosy elektorskie otrzymali jeszcze Konrad Berkowicz (37 głosów i 2 głosy elektorskie), Jacek Wilk (21 i 1) oraz Janusz Korwin-Mikke (17 i 1).

4 głosy oddano na Magdalenę Ziętek-Wielomską i 2 głosy na Pawła Skuteckiego. Krzysztof Tołwiński nie otrzymał żadnego głosu.

Krzysztof Bosak zwyciężył także w województwie kujawsko-pomorskim. Podczas wyborów w Bydgoszczy zdobył 78 głosów na 237 oddanych, co przekłada się na pięciu elektorów. Drugie miejsce przypadło Grzegorzowi Braunowi. Na lidera Konfederacji Korony Polskiej zagłosowało 47 osób, co daje trzech elektorów. Tylu samo będzie miał Artur Dziambor, na którego zagłosowały 42 osoby.

Na Konrada Berkowicza zagłosowały 34 osoby, co daje mu dwóch elektorów. Na Jacka Wilka zagłosowało 12 osób, co daje mu jednego elektora. Na Janusza Korwin-Mikkego oraz Pawła Skuteckiego zagłosowało po 10 osób, jednak tylko lider partii KORWiN otrzyma elektora. Jak zaznaczył Witold Tumanowicz, „mamy pierwszą sytuację remisową, której rozstrzyganie Centralna Komisja Prawyborcza przewidziała jeszcze przed rozpoczęciem Zjazdów”. W takich sytuacjach o przyznaniu elektora decyduje liczba elektorów zdobytych na dotychczasowych zjazdach.

Krzysztof Tołwiński otrzymał 4 głosy, zaś Magdalena Ziętek-Wielomska zero.

Po dwóch dniach zjazdów prawyborczych zdecydowanym liderem jest Krzysztof Bosak. Ma łącznie 21 elektorów. Grzegorz Braun ma 10 elektorów, tak samo Artur Dziambor.

Elektorów zdobyli jeszcze Konrad Berkowicz (6), Janusz Korwin-Mikke (3) i Jacek Wilk (3).

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.