Premier Bawarii stawia ultimatum Angeli Merkel

foto: Ralf Roletschek, licencja CC BY-SA 3.0 de via Wikimedia Commons
foto: Ralf Roletschek, licencja CC BY-SA 3.0 de via Wikimedia Commons

Horst Seehofer w ostrych słowach wypowiada się na temat imigrantów. Stawia kanclerz Merkel ultimatum ostrzegając, że w razie braku reakcji władz, południowoniemiecki land podejmie działania na własną rękę.

Bawaria to cel szlaku nielegalnych imigrantów wędrujących przez Europę. Graniczący z Austrią land nie radzi sobie z kolejnymi przybyszami, służby nie są wstanie nawet na bieżąco ich rejestrować. Tylko w ciągu pierwszych dwóch dni kończącego się tygodnia do Barawii przybyło aż 17 tysięcy osób. Premier landu Horst Seehofer chce, by Angela Merkel zatamowała niekończącą się falę imigrantów, m.in. poprzez interwencję u władz austriackich (to właśnie z Austrii przedostaje się do Niemiec najwięcej nielegalnych przybyszów). – Jeżeli nie zostanę wysłuchany, będziemy musieli (w Bawarii) zastanowić się, jakie opcje działania mamy do dyspozycji – mówi Seehofer. – Postawa Austrii obciąża sąsiedzkie stosunki. Nie można i nie wolno postępować w taki sposób – dodaje premier.

Seehofer już od dłuższego czasu bezskutecznie apeluje u kanclerz Merkel o działania w kwestii imigrantów. We wrześniu premier Bawarii rozmawiał na ten temat również z Wiktorem Orbanem. Obserwatorzy ostrzegają, że proimigrancka polityka Angeli Merkel może być katastrofalna w skutkach nie tylko dla społeczeństwa czy gospodarki niemieckiej, ale i dla obecnej koalicji rządzącej w tym kraju. Warto wspomnieć, że Seehofer jest jednocześnie przewodniczącym CSU, będącej obecnie politycznym partnerem CDU. W przypadku konfliktu obu partii może dojść do rozpadu koalicji i, w konsekwencji, do przedterminowych wyborów.

O rozmowie Seehofera z Orbanem można przeczytać TUTAJ.

Podo/ niewygodne.info.pl, kresy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “Premier Bawarii stawia ultimatum Angeli Merkel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.