Premier Morawiecki przełożył wybory w Rzeszowie pod pretekstem tzw. pandemii. „Ostrzegaliśmy, to działanie bezpodstawne” (WIDEO)

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że „premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o zmianie terminu wyborów na prezydenta Rzeszowa”. Mają się odbyć 13 czerwca zamiast 9 maja, o ile oczywiście rząd znowu nie postanowi inaczej, gdyż żadne prawo już się go nie ima.

– Główny Inspektor Sanitarny, ze względu na sytuację epidemiczną, wydał opinię wskazującą na zasadność przesunięcia daty wyborów przedterminowych i uzupełniających w samorządach. PKW nie zgłosiła zastrzeżeń. W związku z tym premier podjął decyzję o zmianie terminu na 13 czerwca – napisał Müller na Twitterze.

Wybory na prezydenta Rzeszowa odbędą się 13 czerwca. Pierwotnie termin ogłoszono na 9 maja.

Zostały trzy dni zrzutki! Wesprzyj rozwój niezależnych, bezpartyjnych mediów. KLIKNIJ TUTAJ i przejdź do zrzutki. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

– Ostrzegaliśmy przed ingerencją władz warszawskich, centralnych w proces wyborczy samorządowy w Rzeszowie – powiedział na dzisiejszej konferencji przedstawiciel komitetu wyborczego Grzegorza Brauna. – Jest to działanie nielogiczne, bezpodstawne – ani ze względów prawnych ani ze względów medycznych – dodał i zaznaczył, że „rząd nie ma uprawnień” do takich zmian na podstawie opinii sanepidu.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.