Premier Szydło: Clinton powinien nas przeprosić

foto: twitter.com/irishexaminer
foto: twitter.com/irishexaminer

Premier Beata Szydło skomentowała na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia wypowiedź byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Billa Clintona. Polityk stwierdził, że Polska odrzuca demokrację na rzecz „autorytarnej dyktatury”.

O skandalicznej wypowiedzi Clintona pisaliśmy wczoraj (TUTAJ). Szefowa Rady Ministrów stwierdziła, że tego typu opinie są nie tylko nieuprawnione, ale wręcz krzywdzące. – Dziwię się politykom opozycji w Polsce, którzy ekscytują się na przykład takimi wypowiedziami Billa Clintona i uznają je za bardzo poważne – komentowała. Premier podkreśliła, że wszyscy Polacy powinni dołożyć wszelkich starań, aby bronić dobrego imienia ojczyzny.

Wypowiedzią Clintona zainteresował się także Kongres Polonii Amerykańskiej. Przedstawiciele Kongresu wyrazili zaniepokojenie słowami byłego prezydenta USA. Stwierdzono, że były one obraźliwe wobec Polaków kochających wolność, a także dla osób polskiego pochodzenia na całym świecie. Kongres wyraził przy tym poparcie dla obecnego polskiego rządu. Z kolei polski MSZ wyraźnie zaznaczył, iż „nie jest to oficjalne stanowisko urzędującej administracji amerykańskiej”.

Już wczoraj na wypowiedzi Clintona ostro zareagowały władze Węgier. – Panu Clintonowi może nie podobać się decyzja węgierskiego narodu, ale nie może być to wystarczający powód, by były prezydent obrażał nas w taki sposób – odpowiedział szef MSZ Péter Szijjártó i dodał, iż „nikt, nawet Bill Clinton, nie może sobie pozwolić na obrażanie Węgrów”.

Miecz/tvn24.pl, wyborcza.pl, wpolityce.pl, niezalezna.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.