Prezydent Austrii zachęca do zakładania burki

Zdaniem Alexandra van der Bellena prawo zakazujące noszenia burek byłoby dyskryminacją. Co więcej, prezydent przekonuje, że w Austrii panuje islamofobia, a jednym ze sposobem na jej zwalczanie miałoby być zakładanie burek na znak protestu. Absurdalny pomysł ma nawiązywać do znaków oporu przeciwko eksterminacji Żydów w czasach II wojny światowej.

foto: Pixabay

– Jak tak dalej pójdzie to nadejdzie dzień, w którym będziemy musieli poprosić wszystkie kobiety, aby założyły burkę. Wszystkie kobiety! – twierdzi austriacki prezydent i dodaje, że miałby to być „wyraz solidarności wobec tych kobiet, które noszą burkę z powodów religijnych”. – Myślę, że to wcale nie głupi pomysł. O ile się nie mylę to Duńczycy podczas okupacji niemieckiej w trakcie drugiej wojny światowej zrobili coś podobnego. Obywatele nie będący Żydami nosili wówczas gwiazdę Dawidę jako symboliczny i faktyczny gest oporu – wyjaśnia van der Bellen.

Słowa prezydenta są reakcją na pomysł, by prawnie uniemożliwić Austriaczkom noszenia chust czy burek. Według polityka każda kobieta w Austrii może ubierać się w burkę,gdy tylko ma na to ochotę. – Są tylko niektóre sytuacje, w których mogłoby się okazać, że noszenie symbolu religijnego jest problematyczne – upiera się van der Bellen. – Taką sytuacją mógłby być sędzia w sali rozpraw. Ale od razu dodam, że tyczy się to wówczas wszystkich symboli religijnych. Wówczas muszę zakazać także krzyż na szyi albo gwiazdę Dawida. W niektórych procesach urzędniczych, gdzie wymagana jest neutralność osoby decydującej, a jej przynależność religijna mogłaby zagrażać obiektywności, to można o takim zakazie porozmawiać. W innych przypadkach kobieta powinna mieć prawo ubierać się tak, jak chce – dodaje prezydent Austrii, prywatnie niebędący muzułmaninem, lecz lewicowcem i członkiem loży masońskiej. Burek i innych islamskich strojów zakrywających twarze nie można już publicznie nosić w wielu krajach Europy, m.in. w Belgii, Bułgarii i Francji.

MGOT/gloria.tv, ndie.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.