Prezydent Duda pozytywnie o Trumpie

Donald Trump mówi mądrze o NATO i nie sposób się z nim nie zgodzić – twierdzi prezydent Andrzej Duda i zapowiada, że ma w planach rychłe spotkanie z nowym przywódcą USA.

foto: twitter.com/RepublikaTV
foto: twitter.com/RepublikaTV

– Jeżeli np. chodzi o kwestie NATO, pan prezydent Trump mówi rzeczy bardzo logiczne, z którymi trudno się nie zgodzić – mówi Duda, powołując się m.in. na słowa amerykańskiego polityka odnośnie oczekiwań co do wkładu pozostałych krajów w obronność Sojuszu Północnoatlantyckiego. Podkreślił, że Polska od dawna spełnia te oczekiwania, przeznaczając 2 proc. PKB na obronność. Pochwalił też decyzję o rozmieszczeniu w naszym kraju amerykańskich żołnierzy.

Odnośnie samej prezydentury Trumpa, Andrzej Duda ma oczekiwania pozytywne. – Kwestia, jaka będzie ta polityka, pozostaje kwestią otwartą. Pamiętajmy o tym, że część wypowiedzi to była kampania wyborcza, padały różne wypowiedzi, były też różne komentarze – odparł zapytany o uważane przez wielu za zaskakujące słowa Trumpa odnośnie Rosji. Duda chce także szybko spotkać się ze swoim amerykańskim odpowiednikiem. Daty takiego spotkania jeszcze nie ustalono, jednak szef biura prasowego Kancelarii Prezydenta zapowiedział, że w planach jest chociażby wiosna. Wtedy obaj prezydenci pojawią się na szczycie w Brukseli.

MGOT/onet.pl, gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.