Imigranci i ich nieletnie żony problemem w Niemczech

Setki nieletnich muzułmańskich żon starają się o azyl w Niemczech. Według Niemieckiego Federalnego Urzędu Migracji i Uchodźców zarejestrowano bardzo dużą liczbę przypadków małżeństw dzieci wśród imigrantów, którzy w ostatnich miesiącach przybyli do Niemiec.

foto: Pixabay
foto: Pixabay

Większość tego typu przypadków to nieletnie dziewczynki, które zostały wydane za dorosłych mężczyzn. W Bawarii stwierdzono 161 osób zamężnych poniżej 16. roku życia oraz 550 osób poniżej 18. Podobna sytuacja jest w innych landach, gdzie przebywają imigranci. Jak podają niemieckie media, konferencja krajowych ministrów sprawiedliwości bada na wniosek ministra sprawiedliwości Thomasa Kutschaty’ego, czy można podnieść granicę wieku zawieranych małżeństw do 18 roku życia. Aktualnie w Niemczech w wypadku zgody sądu granica ta wynosi 16 lat.

Urzędnicy mają ustalić, czy władze muszą uznać małżeństwa zawarte na podstawie zagranicznego prawa, jeśli dopuszcza ono związki z osobami młodszymi niż 16 lat. Według ministra sprawiedliwości Bawarii Winfrieda Bausbacka, Niemcy nie będą uznawały ślubów dzieci. – Nie bez powodu w Niemczech i w Europie do przeszłości należy rozumienie prawa, które umożliwiało małżeństwa 13-nasto i 14-letnich dziewcząt. Jeżeli zostaną stwierdzone luki w obowiązującym prawie, zadaniem polityki ustawodawczej będzie ich zamknięcie – deklaruje minister.

Mas/kresy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.