Prof. Bartyzel: Wycofuję poparcie dla kandydatury Bosaka na prezydenta

Prof. Jacek Bartyzel w mocnych słowach skrytykował Konfederację, oceniając, że „stoczyła się do poziomu zwykłego, demoliberalnego partyjniactwa”. Poinformował też o „wycofaniu swojego poparcia” dla Krzysztofa Bosaka w wyborach prezydenckich.

– To, że koło Konfederacji wdało się – i to do spółki z łobuzami z KO – w idiotyczne gierki parlamentarne wokół sprawy formalno-proceduralnej, jaką jest głosowanie zdalne (a nie jest to pierwszy przypadek, kiedy pieni się o duperele) dowodzi, że w ciągu ledwie paru miesięcy Konfederacja stoczyła się do poziomu zwykłego, demoliberalnego partyjniactwa – napisał na Facebooku prof. Jacek Bartyzel.

– W tej sytuacji wycofuję swoje poparcie dla kandydatury p. Krzysztofa Bosaka na prezydenta – poinformował prof. Bartyzel.

facebook.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

19 thoughts on “Prof. Bartyzel: Wycofuję poparcie dla kandydatury Bosaka na prezydenta

 • Avatar
  27 marca 2020 at 18:09
  Permalink

  To że czasami koledzy posłowie wdają się gierki o duperele, to oczywiście smutna konsekwencja braku doświadczenia i paskudnych parlamentarnych nawyków. Ale epatowanie cofnięciem poparcia z tak błachego powodu ze strony Pana Profesora.. cóż trudno to traktować inaczej niż małostkowość. Pozostaję z szacunkiem.

  Reply
  • Avatar
   3 kwietnia 2020 at 00:26
   Permalink

   Duperelki ? … mówisz pan … duperelkowo to brzmi panie …

   Reply
 • Avatar
  27 marca 2020 at 21:07
  Permalink

  Sądziłem,że będzie to rozsądny kandydat. A jednak dureń.

  Reply
  • Avatar
   2 czerwca 2020 at 18:49
   Permalink

   Znasz sie na durniach-to tak jak złodziej rozpozna drugiego złodzieja,nawet po węchu

   Reply
 • Avatar
  28 marca 2020 at 06:21
  Permalink

  Demokracja to prawo do własnej opinii. Poparcie można wycofać. Koalicje się zawiera. Przekonanie, że PiS jest nieomylny, nie służy demokracji. PiS i Pan Prezydent Duda, to jedna wielka pomyłka. Pan Naczelnik, który nie widzi, jak to mówi, konstytucyjnych przesłanek…. Wycofałem swoje poparcie dla kandydatury Pana Dudy i PiSu.

  Reply
  • Avatar
   28 marca 2020 at 11:18
   Permalink

   Pan Prezydent jak i wiele konstytucjonalistów uważa ,że nie zostały spełnione wszystkie przesłanki do wprowadzenia stanu wyjątkowego. Nie wiem czy prawo w tym temacie jest aż tak jednoznaczne i precyzyjne ,nie zmienia to jednak faktu, że ostatnie zdanie należy do Pana Prezydenta i dla ludzi na pewnym poziomie pozostaje tylko tę decyzję uszanować.

   Reply
   • Avatar
    9 maja 2020 at 09:19
    Permalink

    Orban wprowadził stan wyjątkowy i został zaatakowany przez eurokratów z Tuskiem na czele o ‚łamanie” demokracji i ‚wolnosci” słowa…….u nas zgodnie z ‚demokracją” będzie POdobnie tyle,że z POwodu braku stanu wyjątkowego…..a ocena prof.Bartyzela odnośnie KOnfederatów-to oczywiście jego zdanie-ale je w pełni popieram

    Reply
  • Avatar
   3 kwietnia 2020 at 00:29
   Permalink

   O ! jaki Bazyli opozycyjny siem zrobił ! i kogo bedzie popopierał ? tych ze Bruksela czy tych kremlińskich ?

   Reply
 • Avatar
  28 marca 2020 at 06:30
  Permalink

  Przed wygranymi przez PiS wyborami w telewizorze obowiązywała linia, że goście z PO, to łebscy faceci, skutecznie rządzący Polską, a PiSowcy potrzebują psychiatry. Po wyborach telewizornia gada, że KO, byłe PO, to łobuzy, a PiSowcy, to zbawcy Polski po potopie pozostawionym przez poprzedników. Nota bene nikt nikomu krzywdy nie zrobił, do kryminału złodziei nie wsadził. My nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych. Pan Profesor Bartyzel jest klockiem w tej układance. Pozdrowienia dla Pana Profesora w jego wygodnym, cieplutkim fotelu.

  Reply
 • Avatar
  28 marca 2020 at 10:53
  Permalink

  Taaa bo przestrzeganie prawa to są duperele. Próba uchwalenia prawa, które działa wstecz a potem ustaw, które sądy będą mogły uznać za nielegalne to też duperele. W ogóle wszystkie błędy rządu to duperele.

  Reply
 • Avatar
  28 marca 2020 at 13:42
  Permalink

  NIESTETY mam wielki nie smak, Konfederacja nic nie zrobiła od kilku dni w obronie Mszy Świętej, czy oni nie widzą, że główne uderzenie idzie w Kościół Katolicki i naszą wiarę.

  Dalsze losy Konfederacji stoją pod znakiem zapytania. Już dawno mówiłem, że demokratycznie nie ogra się demokracji. Demokracja idzie po trupach, a pierwszą i największą ofairą demokraci był sam Pan Jezus – Chrystus Król.

  Reply
 • Avatar
  28 marca 2020 at 20:01
  Permalink

  Dlaczego Konfederacja nie poparła pomysłu rządu odnośnie zdalnego głosowania? Otóż pomysł – choć słuszny – jest niezgodny z Regulaminem Sejmu i Konstytucją. W dużym skrócie: na zdalnym głosowaniu w piątek posłowie i posłanki mieliby zaakceptować zmiany w Regulaminie, które zezwalałyby na zdalne głosowanie. W jeszcze większym skrócie: prawo po prostu nie działa wstecz, a tak stałoby się w tym przypadku.
  Do tego dochodzą ewentualne skutki zdalnego głosowania w Sejmie, bez poprawnie przyjętych zmian w Regulaminie. Jeżeli pojawiłyby się wątpliwości co do zgodności z prawem czy Konstytucją, w niedalekiej przyszłości sądy mogłyby podważać uchwalone przez „zdalny Sejm” ustawy. Także pakiet ustaw z tzw. tarczy antykryzysowej. Tak wiec zorganizowanie nielegalnego posiedzenia Sejmu sprawiłoby, że prawo na nim uchwalone (np. ochrona dla polskiej gospodarki) mogłoby być podważane. Dla przykładu: „wakacje kredytowe” z tarczy antykryzysowej mogłyby być kwestionowane przez sektor finansowy ze względu na sposób, w jaki przyjęto ustawę. Nikomu nie trzeba przypominać, ile było zastrzeżeń po głosowaniu budżetu w 2016 roku w Sali Kolumnowej.
  Konfederacją wytyka również Prawu i Sprawiedliwości to, że boi się na kilka godzin zorganizować posiedzenia Sejmu, gdy miliony Polaków w trakcie pandemii koronawirusa chodzi do pracy. Podobnie z wyborami prezydenckimi zaplanowanymi na 10 maja – skoro one mogą się odbyć, to dlaczego posłowie mają zdalnie głosować?
  Konfederacja to pierwsza prawdziwie prawicowa partia w polskim Sejmie od dziesiątek lat. Dlatego wielu ludzi może dziwić dlaczego Konfederacja tak gorliwie broni przestrzegania prawa, gdyż są oni przyzwyczajeni do lewicowych rządów i lewicowych partii, a co za tym idzie – do bylejakości, nieprzestrzegania prawa czy Konstytucji i tworzenia zagmatwanego prawa na kolanie. Konfederacja (w przeciwieństwie do magdalenkowych partii jak PO, PIS, PSL i SLD) nie jest też partią populistyczną, więc nie mówi ani nie robi tego co ludzie chcą usłyszeć lecz to co uważa za słuszne oraz to co jest słuszne dla obywateli, polskiej gospodarki, przedsiębiorców i pracodawców. Innymi słowy: bardziej dba o interes narodowy niż partyjny.
  I nie, Konfederacja nie głosowała tak jak Platforma. Konfederacja jako jedyna zgłosiła powyższe problemy a Platforma jedynie podchwyciła temat. Ale to chyba dobrze? Rolą polityków jest przekonanie innych do swoich racji a nie PO-PISowska nawalanka i skłócanie między sobą Polaków. Platformę udało się przekonać. Szkoda, że „prawych” z PISu i lewych z ZSLu oraz Lewicy już nie.

  Reply
 • Avatar
  29 marca 2020 at 22:01
  Permalink

  99,9999 % Polaków nie wie kto to jest Bartyzel.I tyle w temacie.

  Reply
 • Avatar
  31 marca 2020 at 19:56
  Permalink

  A ja pozostaję wierna i zagłosuję na Bosaka. Tak mi dopomóż Bóg. Nie ma innej opcji dla Polski. Wczoraj można było posłuchać go online, prywatnie, z domu… Serce rośnie.

  Reply
 • Avatar
  2 kwietnia 2020 at 14:49
  Permalink

  Nie powiedziałbym że Konfederacja to wybitnie prawicowa partia różna od partii pookraglostolowych .ostatnie wydarzenia w sejmie pokazały że bliżej jej do PO.wygadal się poseł PO Nitras zwracając się do lewicy że my będziemy rządzić a Konfederacja was rozliczy we wrześniu 2019 r Marek Jakubiak były polityk Konfederacji potwierdził że Konfederacji jest bliżej do PO.dla prywatnych celów gotowi są nawet zawrzeć pakt z diabłem.nawet polityk PO Sławomir Neuman potwierdził że nie wykluczone jest współrządzenie z Konfederacja.i ciekawe jest dlaczego Krzysztof Bosak w 2014 r tak nerwowo zareagował na artykuł w Newseeku w którym Roman Giertych stwierdził że to on rozbił w 2007 r rząd PIS .a że będąc asystentem i rzecznikiem europarlamentarzysty ojca Romana Giertycha Macieja Bosak stwierdził że wiedział dobrze w jakich gierkach i oszustwach Giertychow uczestniczy.i gdyby o tym dowiedział sie jego elektorat to byłby koniec jego kariery politycznej.a dzisiaj Bosak chce być takim drugim Kondradem Walendrodem aby powtórzyć rozbicie rządów PISu podobnie jak to uczynił Giertych w 2004 r i wspólne rządy Konfederacji z PO.niejeden się przejedzie czym na prawdę jest Bosakbo tak naprawde zalezy mu tylkona prywatnych interesach a elektorat traktuje jak kiełbasę
  wyborczą .p.profesor Bartyzel dobrze wie co piszę zdążył rozszyfrować Krzysztofa Bosaka co to za człowiek.

  Reply
 • Avatar
  6 kwietnia 2020 at 22:07
  Permalink

  Bosak to dzieciak i takim pozostanie.

  Reply
 • Avatar
  2 czerwca 2020 at 20:42
  Permalink

  Sympatyzowałem z tymi młodymi narodowcami,wielu z nich to patrioci,ale nie doświadczeni życiowo i politycznie,powołując się na Dmowskiego nie biorą pod uwagę współczesnych realiów i dlatego błądzą przyłączając się do cwanych graczy dysponujących środkami niewiadomego pochodzenia.Bosak choć robi wrażenie inteligentnego człowieka,to nie widzi kto go otacza,dlategowypowiedż prof. Bartyzela upewnia mnie w opinii o tym ruchu.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.