Prof. Chazan: celem medycyny nie jest zabijanie

foto: Laurine Depta/Ruch Obrony Życia
foto: Laurine Depta/Ruch Obrony Życia

Ci, którzy twierdzą, że projekt ustawy zabrania badań prenatalnych, celowo wprowadzają ludzi w błąd, by zaszkodzić inicjatywie – przekonuje prof. Bogdan Chazan dodając, że środowiska, które uaktywniły się w ostatnich tygodniach, nierzadko zachowują się absurdalnie.

– Środowisko liberalne nie zostawia suchej nitki na katechetce, która jedenastoletnim dzieciom mówiła o aborcji, ale jednocześnie ci sami krytycy wspierają pomysły edukacji seksualnej od przedszkola, z metodami antykoncepcji i uczeniem samogwałtu włącznie – zauważa prof. Chazan. Jednocześnie znany ginekolog zachęca do porzucenia sporów politycznych w obliczu inicjatywy, która ma na celu ratowanie nienarodzonych dzieci. – Nie zapominajmy, że projekt ustawy o całkowitej ochronie życia to projekt społeczny, obywatelski, wychodzący z organizacji pozarządowych. Ci ludzie nie są od kompromisów. Kompromisy zawierają politycy – mówi lekarz. –  Politycy niech poczekają z oceną projektu, aż otrzymają go do rozpatrzenia w Sejmie. Przedwczesne są na tym etapie spory o jego taki czy inny fragment – prosi prof. Chazan.

Dodaje również, iż kłamstwem jest wiele rzekomych argumentów przedstawianych przeciwko projektowi, jak np. twierdzenie, że skasuje on diagnostykę prenatalną. Sytuacja taka miała miejsce m.in. we wtorek na antenie TVN24 (TUTAJ). – Wypowiadanie takich opinii to nie błąd, to manipulacja, celowe szkodzenie tej inicjatywie – ocenia prof. Chazan widząc w podobnym działaniu próbę zdyskredytowania i ośmieszenia obrońców życia ludzkiego.

MGOT/wpolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.