Prof. Horban znalazł „rozwiązanie” dla bankrutujących przez rządową hucpę przedsiębiorców. „Niech produkują maseczki”

– Gdyby [przedsiębiorcy] się wzięli za produkcję masek, to mieliby z czego żyć – powiedział główny doradca premiera Mateusza Morawieckiego ds. Covid-19 prof. Andrzej Horban w TVN24.

W sobotę opublikowano nowe rozporządzenie. Poza zamknięciem Warmii i Mazur przez rząd, miał obowiązywać nakaz zasłaniania twarzy wyłącznie maską. Wedle jednak opublikowanego rozporządzenia, nie wiadomo, czy cokolwiek się zmieniło.

– Do dnia 14 marca 2021 r. nakazuje się zakrywanie, przy pomocy maseczki, ust i nosa – napisano w art. 25 rozporządzenia. Prawo nie określa, co jest „maseczką”, a co nie. Niektórzy zwracają też uwagę, że według zastosowanej w rozporządzeniu powyższej interpunkcji, z rozporządzenia może też wynikać, że należy „coś” zasłaniać poprzez maskę, usta i nos. Jeszcze inną możliwością jest konieczność zakrycia ust i nosa czymkolwiek, używając do tego niezdefiniowanej maseczki.

Wspieraj niezależne, bezpartyjne media. KLIKNIJ TUTAJ i pomóż nam się rozwijać

Mnóstwo branż w Polsce nadal jest bezsensownie zamkniętych z woli rządu PiS. Przedsiębiorcy bankrutują, nie mogą bowiem zaprzestać spłat kredytów wziętych na prowadzenie swoich firm, wielu z nich ma też pracowników, których nie chcą wyrzucać na bruk. Tymczasem prof. Andrzej Horban w TVN24 zaproponował „rozwiązanie” problemu.

CZYTAJ TEŻ: Horban polecał amantadynę w leczeniu ciężkich przypadków grypy wraz z szefem GIS ponad 10 lat temu!

– Gdybyśmy mieli bardzo dobre maski w nadmiarze, to oczywiście każdy mógłby chodzić. To trochę jest żenująca sytuacja, jeżeli w 40-milionowym kraju nie jesteśmy w stanie wyprodukować własnych masek i musimy korzystać z masek produkowanych za granicą – mówił prof. Horban. – Od roku jest epidemia… Troszeczkę tutaj bym do wszystkich panów przedsiębiorców, którzy mówią, że nie mają z czego żyć… A gdyby się wzięli za produkcję masek, to mieliby z czego żyć – palnął.

Zakładając nawet, że ktoś posłuchałby się tej bezczelnej „porady” w stylu „zmień prace, weź kredyt” – skąd przedsiębiorca ma wiedzieć, że znowu rządowi za chwilę się nie odwidzi i nie ogłosi, że śmiertelną pandemię zabójczego koronawirusa powstrzymać może tylko foliowa przyłbica lub wiadro, a maski w żaden sposób nie pomagają?

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.