Krzemiński straszy zamachem stanu

foto: fb.com
foto: fb.com

Na antenie TVN24 profesor Ireneusz Krzemiński ostro skrytykował sprawę zamieszania wokół Trybunału Konstytucyjnego. Jego zdaniem jest to „zamach stanu” na ustrój Polski.

– Ci, którzy popierają te zmiany, są oszalali. Jest niesamowity napęd złych emocji, które można wyczytać z wypowiedzi wszystkich przedstawicieli PiS-u, również z Kancelarii Prezydenta – przemawiał prof. Krzemiński  na antenie TVN24. Obecny w studiu prof. Antoni Dudek dodał, że o zamachu stanu mogłaby być mowa, gdyby Trybunał Konstytucyjny zostałby zamknięty. – Mamy do czynienia z bardzo niedobrą praktyką polityczną, z próbą wymuszenia pewnych zmian przez większość sejmową. Jest to niestety wejście w furtkę stworzoną przez poprzedni Sejm. Mnie się to nie podoba, ale nie używałbym tak mocnych słów jak „zamach stanu”- dodał prof. Dudek.

Krzemiński stwierdził również iż PiS łamie podstawowe reguły oraz że to „dopiero początek”, odwołując się jednocześnie do czasów „Solidarności”. – To, co się dzieje teraz w Polsce, to złamanie tego podstawowego dążenia, które ożywiało wówczas 10 mln Polaków – dodał na zakończenie prof. Krzemiński.

Kaoch/wpolityce.pl

 

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.