Prof. Nalaskowski został odwieszony

– Prof. Aleksander Nalaskowski został odwieszony przez swoją uczelnię, która jeszcze niedawno zawiesiła go w prawach pracownika naukowego za jego felieton krytykujący ideologię LGBT. W procesie odwieszenia pomógł dział prawny Stowarzyszenia Roty Niepodległości, którego prezesem jest Robert Bąkiewicz – informują Media Narodowe.

Prof. Aleksander Nalaskowski/fot. Twitter Roty Niepodległości

– Rektor prof. dr hab. Andrzej Tretyn spotkał się w środę 18 września 2019 roku z prof. dr. hab. Aleksandrem Nalaskowskim. Rozmowa koncentrowała się na kwestiach dotyczących dobra Uniwersytetu i jego pracowników. Prof. dr hab. Aleksander Nalaskowski wyraził poparcie dla odwołania, złożonego przez swojego pełnomocnika, od decyzji z dnia 11 września 2019 roku o zawieszeniu w obowiązkach nauczyciela akademickiego na trzy miesiące. Rektor podjął decyzję o uwzględnieniu odwołania, jednocześnie polecając prof. Nalaskowskiemu większą roztropność w formułowaniu swoich tekstów publicystycznych. Postępowanie wyjaśniające w sprawie będzie kontynuowane – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

– Cieszę się że strona przeciwna uznała argumentację wyrażoną w złożonym odwołaniu, w szczególności okoliczność, że zaskarżona decyzja wydana została z naruszeniem art. 302 ust 1 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym wobec faktu nie przedstawienia Panu profesorowi zarzutów w postępowaniu dyscyplinarnym – powiedział szef działu prawnego Stowarzyszenia Roty Niepodległości Stefan Saczkowski.

– Nasza presja ma sens. Wielkie podziękowania należą się prawnikom z @RotyMN którzy byli zaangażowani w sprawę – napisał na Twitterze Tomasz Kalinowski.

medianarodowe.com, twitter.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.