Prof. Piotrowski o łapówkach dla ministrów zdrowia. „Gdzie można zmieścić miliard?” (WIDEO)

Prof. Mirosław Piotrowski z Ruchu Prawdziwa Europa w rozmowie z Dominikiem Cwikłą ujawnił, jak wielkie kwoty oferowane są ministrom zdrowia w Polsce przez koncerny farmaceutyczne. Jak wskazał, sumy sięgają miliarda złotych.

– Jeśli popatrzymy na ministrów czy koncerny farmaceutyczne, bądź kwoty, które pojawiają się chociażby przy zakupie masek… bo to są milionowe kwoty, jak czytam w mediach [….]. Przewijają się tam kwoty kilku milionów złotych. To w tej perspektywie ta „drobna” korekta [oświadczenia majątkowego Łukasza Szumowskiego – red.] wydaje się dość groteskowa – ocenił prof. Mirosław Piotrowski.

– Każdy minister zdrowia jest pod ostrzałem firm farmaceutycznych i tutaj dysponuje się ogromnymi środkami finansowymi. Dla przykładu tylko podam, abstrahując od tego oświadczenia majątkowego, że rozmawiałem kiedyś z ministrem zdrowia, który już przestał być ministrem. Chcieli go pozyskać znowu. A on absolutnie nie chciał iść. Nacisk był bardzo poważny. I on mi mówi: „Słuchaj, gdzie można zmieścić miliard złotych łapówki? Gdzie byś to pomieścił?” – dodał kandydat na prezydenta z Ruchu Prawdziwa Europa.

– Zwracam uwagę na to, jak wielkie środki są przeznaczane przez firmy farmaceutyczne, żeby obsłużyć ludzi – zaznaczył.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.