Prof. Piotrowski przypomina o udziale Trzaskowskiego w nadaniu koncesji telewizji Trwam. Stwierdza też, że nie ma wielkiej różnicy między nim a Dudą (WIDEO)

Prof. Mirosław Piotrowski przypomniał o udziale Rafała Trzaskowskiego w nadaniu koncesji telewizji Trwam. Przypomniał także, że to pewien polityk PiS sabotował przyznanie koncesji. Oprócz tego ocenił, że w praktyce nie ma wielkich różnic między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim jako kandydatami na prezydenta.

– Było to jakieś 7-8 lat temu. Telewizja Trwam walczyła o koncesję na nadawanie na multipleksie. Dokumenty, marsze, wysłuchania publiczne i nic. „Koncesji nie damy”. Wówczas to ministrem administracji i cyfryzacji został Rafał Trzaskowski. Ściągnięto go z Parlamentu Europejskiego, gdzie był europosłem – powiedział prof. Mirosław Piotrowski.

– Znaliśmy się przelotnie, choć oczywiście absolutnie nie był on z mojej politycznej bajki – podkreślił Piotrowski.

Przypomniał, jak spotkał się z nim na lotnisku w Brukseli. Wówczas zagadnął go i powiedział „kolego ministrze, telewizja Trwam wysyła wniosek o koncesję”.

– Czy możemy liczyć na waszą przychylność? – zapytał Piotrowski.

Wówczas Trzaskowski miał odpowiedzieć, że „ja w przeciwieństwie do moich kolegów nie mam żadnych uprzedzeń”. – Dawajcie, to podpiszę – odpowiedział.

– Przekazałem to do Torunia i – o ile wiem – słowa dotrzymał – przypomniał Piotrowski.

Żeby było ciekawiej, jeden z polityków PiS miał sabotować ten projekt.

Co do II tury, ocenił, że nie ma wielkiej różnicy między kandydatami.

– Mowa jest o ścieraniu się niemal dwóch wizji świata. Ale gdyby tak odsunąć na chwilę ten zgiełk i zadać ze dwa konkretne pytania typu: który z kandydatów, po zwycięstwie, wyjdzie z  prezydencką inicjatywą ustawodawczą ochrony życia w Polsce, albo który z nich wypowie obowiązującą nasz kraj Konwencję Stambulską? Żaden? To dopytajmy jeszcze. Czy są między nimi jakieś różnice w podejściu do 500+, nie bardzo. A w podejściu do Unii Europejskiej? W praktyce też nie. W najważniejszych sprawach ich obozy polityczne w Parlamencie Europejskim głosują identycznie. Ręka w rękę – stwierdził Piotrowski.

– A w sprawach klimatu, odchodzenia od węgla? Czy ktoś dostrzega antynomie? To może ostatnia kwestia, który z nich jako prezydent odważy się choć  zadać pytanie prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi o ustawę 447, czyli konieczność wypłaty około 300 miliardów dolarów, co podobno wisi nad Polską jak miecz Demoklesa? Żaden? To jaka między nimi jest różnica, i dlaczego jedne środowiska oraz media tak zapalczywie popierają pana Andrzeja, a inne pana Rafała? Może więc idzie o jakieś koncesje. Te nagłaśniane i nienagłaśniane w mediach. Warto o to pytać i dociekać, bo tylko prawda jest ciekawa – podsumował.

Poniżej pełne nagranie prof. Mirosława Piotrowskiego.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.