Prof. Simon przekonuje, że „14 zachorowań na odrę to za dużo w cywilizowanym kraju”. Tymczasem co roku mamy do 130 przypadków

Pixabay

W mediach mętnego nurtu aktywowano najwyraźniej akcję przeciwko „antyszczepionkowcom”. Każdego dnia przekazywane są informacje i opinie, które mają wywołać panikę w sytuacji, gdy nic właściwie się nie zmieniło. Jednocześnie szczuje się na wszystkich ludzi mających jakiekolwiek obiekcje wobec szczepień, zrównując ich ze zwolennikami homeopatii czy innymi oszołomstwami.

„Interia” informuje, że „w ostatnich dniach sanepid poinformował o 14 potwierdzonych przypadkach zachorowania na odrę w powiecie pruszkowskim i w Warszawie” zaś „trzy kolejne przypadki nie zostały jeszcze zweryfikowane”. – To zdecydowanie za dużo przypadków w cywilizowanym kraju położonym w Europie – ocenił prof. dr hab. Krzysztof Simon z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Wylicza następnie objawy i możliwe powikłania.

Tymczasem na portalu promującym szczepienia i współpracującym z Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego szczepienia.pzh.gov.pl dowiadujemy się, że „w Polsce każdego roku występuje od 60 do 130 zachorowań” na odrę. Podważa to wyraźnie opinię cytowanego przez interia.pl profesora.

Należy też zapytać, co rozumiemy pod pojęciem „cywilizowanego kraju”. „Gość Niedzielny” poinformował właśnie, że we Włoszech tylko w tym roku zanotowano już 2295 przypadków zachorowań na odrę. To kilkanaście razy więcej, niż średnia roczna w Polsce.

Odra to ostra, wirusowa choroba zakaźna, która bardzo łatwo się rozprzestrzenia wśród nieuodpornionych osób w każdym wieku i może powodować epidemie.

Od kilku tygodni media szczują na wszystkich mających jakiekolwiek obiekcje w temacie jakichkolwiek szczepień tworząc atmosferę krajowej epidemii. Ruchy społeczne w głównej mierze żądają możliwości dobrowolności szczepienia dzieci oraz przede wszystkim rzetelnego informowania o tym, jaka szczepionka jest udzielana dziecku, co zawiera i jakie może mieć skutki uboczne. Wiele środowisk zwraca też uwagę na mały lub w ogóle nieistniejący wybór producenta, co w sposób oczywisty wpływa na obniżenie jakości produktu z powodu braku konkurencji.

interia.pl, szczepienia.pzh.gov.pl, gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.