Profanacja Eucharystii w Gnieźnie

foto: Marius Arnesen, licencja CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons
foto: Marius Arnesen, licencja CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons

Aktorki przebrane w islamskie stroje w ramach „performance’u” wkroczyły podczas Mszy św. do kościoła i przyjęły Komunię Świętą. A wszystko to za publiczne pieniądze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Profanacja była częścią projektu „ReStart – Łańcuch Sztuki. Kontynuacja”, zorganizowanego przez Teatr im. Aleksandra Fredry z Gniezna. Uczestnicy performance’u przez weekend krążyli po mieście przebrani za przedstawicieli innych narodów i wyznań, a ich poczynania i reakcje ludzi dokumentował fotograf. Nie byłoby w tym nic gorszącego, gdyby nie fakt, że „artyści” postanowili  włączyć w strefę swoich działań profanację Najświętszego Sakramentu. Kilka performerek, przebranych w stroje muzułmanek, udało się do jednego z gnieźnieńskich kościołów w trakcie Mszy św. Kobiety wykonywały dziwne gesty a na koniec przystąpiły do Komunii Św. Również tam towarzyszył im fotograf.

Dodatkowo szokujące jest to, że projekt koordynowany przez Barbarę Hanicką został zrealizowany za pieniądze podatników, które przekazało teatrowi Ministerstwo Kultury. Organizatorzy tłumaczą, że „punktem wyjścia dla warsztatów edukacyjnych był gorący i wzbudzający również w Polsce różnorodne emocje, temat azylantów politycznych […] Efektem finalnym warsztatów były działania performatywne, ambientowe, badające obcość i wykluczenie społeczne ze względu na rasę, wyznanie, przekonania polityczne, światopogląd”.

MGOT/pch24.pl, niezalezna.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz