Projekt przeciwko ustawie 447 zdjęty z porządku obrad, Winnicki usunięty z mównicy. „To absolutny skandal” (WIDEO)

Z porządku dziennego obrad usunięto punkt dotyczący projektu Kukiz’15 przeciwko roszczeniom wobec Polski. Uzasadniono to brakiem formalnym. Poseł Robert Winnicki, który chciał złożyć wniosek formalny w tej sprawie został uciszony przez marszałka Marka Kuchcińskiego.

– Polska już nie na kolanach, tylko leży plackiem przed Przedsiębiorstwem Holokaust – stwierdził poseł Tomasz Rzymkowski.

– Ze względu na to, że marszałek Sejmu nie otrzymał wystarczających dokumentów czy opinii do ustawy Kukiz’15 w związku ze sprawą roszczeń bezspadkowych, czyli słynnej sprawy związanej z ustawą 447, ten projekt został zdjęty z obecnych obrad Sejmu – mówiła Beata Mazurek po zakończeniu konwentu seniorów. Oprócz tego skrócono obrady Sejmu z trzech do dwóch dni.

– W dostępnej dla redakcji depeszy PAP agencja dalej idzie w zaparte, że zapisy amerykańskiej ustawy 447 „mają głównie symboliczny, deklaratywny charakter”. Z kolei szef KPRM Michał Dworczyk powiedział, że „Sejm nie zajmie się rozwiązaniami ws. odszkodowań wojennych”, ukazując albo nieznajomość tematu albo manipulując opinią publiczną – informuje nczas.com.

Winnicki usunięty z mównicy

Podczas przedpołudniowej debaty w Sejmie poseł Ruchu Narodowego Robert Winnicki został usunięty z mównicy sejmowej. – To jest świadectwo tego, że PiS zamierza płacić Żydom ogromne roszczenia majątkowe, które dzisiaj są artykułowane w Stanach Zjednoczonych i Izraelu – mówił poseł Winnicki.

Marszałek Kuchciński szybko wyłączył posłowi mikrofon. Przekonywał, że wniosek nie może być uwzględniony.

Mimo tego, poseł próbował dalej mówić. Marszałek zagroził konsekwencjami dyscyplinarnymi.

Konferencja Konfederacji

Podczas konferencji Konfederacji w Sejmie o godz. 11.15 odniesiono się do dzisiejszego skandalu w Sejmie oraz do pobicia polskiego ambasadora w Izraelu.

– Dzisiaj w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej doszło do skandalicznej sytuacji. Został zdjęty z porządku obrad punkt dotyczący ustawy o mieniu bezdziedzicznym. […] PiS uniemożliwił debatę nt. roszczeń majątkowych środowisk żydowskich i zdjął w panice ten punkt, który miał obejmować dyskusję na ten temat – mówił poseł Robert Winnicki.

– Rząd RP pracuje razem z USA i Izraelem nad tym, by zapłacić roszczenia warte setki miliardów dolarów środowiskom żydowskim. Nie ma na to naszej zgody – dodał lider Konfederacji.

– Dzisiejsza sytuacja, w której marszałek Kuchciński nie dopuszcza nawet do złożenia wniosku formalnego w tej sprawie – mimo, że rzecz dotyczy porządku dziennego obrad tego posiedzenia Sejmu – jest absolutnym skandalem – stwierdził Winnicki.

Na konferencji przemawiał także Robert Bąkiewicz, prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Zapowiedział obywatelski projekt w sprawie ochrony Polski przed roszczeniami. – W momencie, gdy polski ambasador jest bity w Izraelu, polski parlament i PiS ściągają z porządku dziennego antyustawę 447. W tej sytuacji – jako stowarzyszenie – ruszamy z obywatelską inicjatywą ustawodawczą – mówił Bąkiewicz.

– Jesteśmy już w porozumieniu z politykami Konfederacji, że będziemy wypracowywali wspólny projekt tej ustawy. Również zapraszamy do tego inne środowiska społeczne i polityczne, które chciałyby się do tego włączyć – dodał Bąkiewicz.

Zaprosił też do współpracy Kluby Gazety Polskiej, „które stoją w sytuacji wręcz tragicznej, gdyż jest tam wielu patriotów, którzy chcą działać dla Polski, ale w tej chwili są im zamykane usta”.

twitter.com, facebook.com, nczas.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.