Projekt ws. zakazu handlu w niedzielę gotowy

We wtorek za tydzień w kilkunastu miastach Polski zostanie przeprowadzona uliczna zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy dotyczącej ograniczenia handlu w niedzielę. Głosy wśród mieszkańców będzie zbierać „Solidarność”. Żeby projektem zajął się Sejm, do końca sierpnia trzeba zebrać 100 tys. podpisów.

foto: Pixabay
foto: Pixabay

Zbiórka podpisów odbędzie się m.in. w centrach Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Katowic, Olsztyna, Opola i Bydgoszczy. Akcja trwa już od czerwca. Oprócz „Solidarności” i innych związków zawodowych w pomoc zaangażowały się także inne organizacje społeczne i katolickie, stowarzyszenia, a także związki zrzeszające pracodawców branży handlowej.

W obywatelskim projekcie ustawy znalazły się liczne wyjątki. Stacje benzynowe, piekarnie, sklepy na dworcach kolejowych i lotniskach, a także kioski z prasą będą w niedzielę nadal otwarte. Handel będzie mógł odbywać się także w małych, osiedlowych sklepach, pod warunkiem, że za ladą będzie stał ich właściciel. W projekcie wyróżniono także siedem niedziel handlowych w ciągu roku.  Sklepy mają być czynne m.in. w niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i Wielkanoc, a także w okresach kiedy organizowane są wyprzedaże.

Mas/wpolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.