Przerzut rosyjskich czołgów podczas szczytu w Mińsku

Około 130 jednostek rosyjskiego sprzętu wojskowego przekroczyło granicę ukraińsko-rosyjską w czasie rozmów pokojowych w Mińsku w nocy ze środy na czwartek.

Ok. 50 czołgów, 40 wyrzutni rakietowych Grad, Uragan (Huragan) i Smiercz oraz tyle samo transporterów opancerzonych przekroczyło granicę w punkcie kontrolnym Izwaryne, w kontrolowanym przez prorosyjskich separatystów obwodzie ługańskim – oświadczył rzecznik RBNiO Andrij Łysenko na czwartkowej konferencji prasowej.

Dodał również, że separatyści dalej umacniają swoje siły na północnym-wschodzie obwodu ługańskiego i obok Debalcewa. Właśnie w Debalcewie dochodziło ostatnio do najbardziej zaciętych walk, ponieważ jest to strategiczny węzeł komunikacyjny pomiędzy Donieckiem a Ługańskiem.

Łucenko stwierdził również, że „wbrew oświadczeniom przedstawicieli kremlowskich władz o nieobecności rosyjskiego sprzętu wojskowego i sił na terytorium Ukrainy” jest tam przerzucany sprzęt z Rosji.

W trwających od środy rozmowach pokojowych w Mińsku uczestniczy Rosja, Ukraina i OBWE. W czwartek został uzgodniony dokument który podpisała grupa kontraktowa oraz separatyści. Zgodnie z jego postanowieniami o północy z soboty na niedzielę wchodzi zawieszenie broni na froncie. Wycofany ma być również ciężki sprzęt i bojownicy, a strefa buforowa pomiędzy dwoma siłami ma mieć szerokość od 50 do 70 km. Dokument jest wynikiem kilkunastogodzinnych negocjacji Niemiec, Francji, Ukrainy i Rosji w Mińsku.

Szy/radiomaryja.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.