Putin: ISIS jest finansowane przez państwa G20

foto: Remy Steinegger via Wikimedia Commons
foto: Remy Steinegger via Wikimedia Commons

Ostre słowa rosyjskiego prezydenta na szczycie w Antalyi. Jak twierdzi Putin, Państwo Islamskie otrzymuje wsparcie finansowe z państw grupy G20.

– Podawałem przykłady, związane z naszymi danymi o finansowaniu przez osoby fizyczne różnych pododdziałów PI – powiedział Putin. – Jak ustaliliśmy, PI otrzymuje wsparcie z 40 krajów, w tym z niektórych państw G20 – poinformował rosyjski przywódca, nie wymieniając jednocześnie państw, które podejrzewa o finansowanie ISIS. Putin zwrócił uwagę również na nielegalny handel ropą mający miejsce na Bliskim Wschodzie. – Widać cysterny samochodowe ciągnące się dziesiątki kilometrów. Wyglądają jak ropociągi – stwierdził prezydent Rosji, powołując się na fotografie satelitarne. Zdaniem Putina powstrzymanie procederu mogłoby w dużym stopniu osłabić ISIS.

Terroryzm oraz walka z Państwem Islamskim były głównymi tematami rozmów podczas spotkania przywódców państw G20 w Antalyi. Niepokój obserwatorów wzbudził fakt, iż Donald Tusk oraz Jean-Claude Juncker przez dłuższy czas nie mogli opuścić Turcji. Oficjalnie mówi się o problemach z samolotem, w kuluarach słychać jednak głosy, iż przyczyną było zagrożenie atakiem terrorystycznym.

MGOT/wp.pl, interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.