Rada Europy potwierdza ludobójstwo dokonane przez ISIS

foto: YouTube
foto: YouTube

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy w końcu uznało oficjalnie, że Państwo Islamskie dokonało ludobójstwa na Bliskim Wschodzie. O rezolucji poinformował Instytut Ordo Iuris.

 Rezolucja „Foreign Fighters in Syria and Iraq” publicznie potwierdza, że Państwo Islamskie „dopuściło się aktów ludobójstwa i innych poważnych przestępstw zagrożonych karą na mocy prawa międzynarodowego”. Deklarację przegłosowano 117 głosami, przeciwko oddano tylko jeden głos. Rezolucja Rady Europy oficjalnie potwierdziła, że chrześcijanie i inne mniejszości są ofiarami ludobójstwa.
„Szereg umów międzynarodowych zobowiązuje państwa do przeciwdziałania zbrodniom ludobójstwa” – informuje Instytut Ordo Iuris. „Według Konwencji ONZ w sprawie zapobiegania i karania zbrodni ludobójstwa, ludobójstwo definiuje się jako wszelkie czyny popełnione z zamiarem «zniszczenia w całości lub w części grup narodowych, etnicznych, rasowych lub religijnych»” – podkreślają prawnicy z Instytutu.  Liczba chrześcijan w krajach muzułmańskich przez ostatnie kilka lat zmalała nawet kilkakrotnie, z 1,25 mln ludzi do 500 tys. w Syrii, a także z 1,4 mln do 275 tys. w Iraku.
Joan/niezalezna.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.