Rada Europy zajmie się Smoleńskiem

Wczoraj zapadła decyzja, że uchwałą do sprawy katastrofy smoleńskiej zajmie się Komisja Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Jak poinformowano, Prezydium Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy niechętnie odniosło się do propozycji złożonej przez Krzysztofa Szczerskiego. Wiceprzewodniczący Europejskich Konserwatystów w  Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy poprawkę projektu złożył ponownie w poniedziałek 27 stycznia 2015 roku. Jak się okazało, projekt  uzyskał wystarczającą liczbę pozytywnych głosów i został skierowany do prac w komisji prawnej i praw człowieka.

Projekt ustawy zawiera m.in. stwierdzenie, że Rosja nadal przetrzymuje czarne  skrzynki które są kluczowymi dowodami w sprawie. Pod projektem w październiku podpisało się ponad 40 parlamentarzystów głównie z grupy Europejskich Konserwatystów.

Rada Europy w kwietniu pozbawiła delegację  Rosji prawa głosu oraz wykluczyło ją do końca roku z wszystkich organów kierowniczych organizacji. Istotny wpływ na to miała aneksja przez Rosję Krymu.

Kaoch/radiomaryja.pl, wPolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.