Rosja bombarduje cywili – twierdzi USA

foto: YouTube
foto: YouTube

Stany Zjednoczone posądzają Rosję o zbombardowanie miejsc znajdujących się w Iraku. Z twierdzeń USA wynika również jakoby w ataku mieli ginąć cywile.

Cztery statki rosyjskie znajdujące się na terenie Morza Kaspijskiego odpaliły 26 rakiet międzykontynentalnych, które miały być skierowane w 11 punktów strategicznych w Syrii. Cele znajdowały się pod panowaniem terrorystów z ISIS. Amerykański wywiad twierdzi, że przynajmniej 4 z wystrzelonych pocisków spadły na terenie Iraku. USA wysuwa oskarżenia, z których wynika, że ucierpieć mogli cywile.

Ashton Carter, amerykański sekretarz obrony stwierdził, że strategiczna współpraca między Stanami Zjednoczonymi, a Rosją przy „nieprofesjonalnym” zachowaniu ze strony Federacji jest niemożliwa. Padło też oskarżenie, że bombardowanie jest tylko pretekstem, a celem głównym jest walka z „umiarkowanymi rebeliantami”. Tak właśnie USA nazywa terrorystów z Al Kaidy i sojuszników Państwa Islamskiego.

Warto też przypomnieć, że oskarżenia zbiegają się w czasie z faktycznym bombardowaniem cywilnego obiektu przez USA (TUTAJ).

Szmar/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz