Rosja blokuje nasze produkty

Rossielchoznadzor (Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego) informuje, że od dzisiaj wchodzi w życie przepis zakazujący importowania produktów rybnych z Polski, wliczając w to konserwy. Instytucja poparła swoje stanowisko w tej sprawie tym, że nie posiada zgody na kontrole w firmach z Polski.

Wczorajszego wieczora stronie Rossielchoznadzoru napisano, że od 26 października do 6 listopada 2015 roku planowano inspekcje w polskich firmach, które zajmują się eksportem swoich produktów na teren Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej.

Jednak, według Rossielchoznadzoru będącego inicjatorem inspekcji, polskie przedsiębiorstwa nie zgodziły się na przeprowadzenie kontroli. Należy dodać, że firmy zrobiły to bez żadnego uzasadnienia swojej decyzji, a przynajmniej nie poinformowały o tym Rossielchoznadzoru.

Rossielchoznadzor podaje, że polskie zakłady wielokrotnie unikały inspekcji, a efektem tego jest zakaz wwozu produkcji rybnej z Polski do Rosji, będącej w obszarze Unii Celnej. Podkreślono, że ta decyzja opiera się na ustawodawstwie Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej.

W sierpniu rosyjska Federalna Służba ds. nadzoru w sferze ochrony praw konsumenckich zakazała sprowadzania z Polski szprotek. Rospotriebnadzor uzasadnił swoje działania „wskaźnikami organoleptycznymi” i „niezgodnością ze stanem faktycznym danych z etykietki, dotyczących wartości odżywczej i energetycznej”.

Smson/naszdziennik.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz