Rosjanie transportują czołgi NATO

Niedowierzanie, szok i konsternacja – takie uczucia zapanowały wśród Rosjan po ujawnieniu ich własnego udziału w transporcie do Estonii amerykańskich (sic!) czołgów i transporterów opancerzonych. Za transport ma być odpowiedzialna rosyjska „Pierwsza Kompania Towarowa”.

Przewożenie czołgów NATO do Estonii przez Rosjan i pomoc w ich rozmieszczaniu wzdłuż granicy z Rosją brzmi niewiarygodnie. Sytuacja jest tym bardziej komiczna, im większe jest napięcie pomiędzy państwami NATO a Rosją. Jak widać, pieniądze Zachodu nie śmierdzą władzom rosyjskiej „Pierwszej Kompanii Towarowej”.

Wiadomo już, że czołgi i transportery zostały rozmieszczone w estońskiej miejscowości Tapa. Informację o udziale kompanii w transporcie potwierdził już Gieorgij Kunadze, dawny rosyjski ambasador. Przypuszcza, że krok na jaki zdecydowali się amerykanie jest czysto ekonomiczny, bowiem usługi Rosjan są tanie, a ich pociągi są przystosowane do transportu ciężkiego sprzętu. Estonia nie posiada żadnych sił zbrojnych, nie ma również odpowiedniej infrastruktury kolejowej.

Pierwsza Kompania Towarowa podlega bezpośrednio pod Władimira Jakunina, jednego z bliższych współpracowników Putina. Jakunin jest objęty Zachodnimi sankcjami w związku z konfliktem na Ukrainie.

Szy/Kresy24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.