Rosyjscy komuniści przeciw LGBT

foto: FreeImages.com
foto: FreeImages.com

Rosyjski parlament rozpocznie rozpatrywanie ustawy „o propagandzie homoseksualizmu”. Przedstawiciele „tęczowych” uważają ten projekt za jeden z najważniejszych aktów prawnych.

Stworzenie ustawy, która mocno uderzy w środowiska LGBT powstało w październiku 2015 r. Jej autorami jest dwóch posłów Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej. Dziennikarze nie znają jeszcze szczegółów dotyczącej tej ustawy, ale na tą chwilę wiadomo już, że przewiduje ona surowe kary za publiczne przyznawanie się do tzw. nietradycyjnych orientacji seksualnych. – Gdy w październiku dotarło do nas, że parlament w nowym roku ma zająć się tą ustawą byłam przekonana, że będzie to jeden z setek bezsensownych, wręcz śmiesznych projektów, które szybciej niż myślimy trafi do kosza. Ale stało się inaczej i mamy do czynienie z pierwszym jego czytaniem – przyznała Polina Andrianowa z homoseksualnej organizacji „Coming-out”.

Jeden z deputowanych, Iwan Nikitczuk oświadczył, że ta ustawa „raz na zawsze uniemożliwi chorym i nienormalnym ludziom mieć jakikolwiek wpływ na innych – tak jak dzieje się na Zachodzie”. Przedstawiciele LGBT obawiają się efektów tej ustawy dla homo-środowiska w Rosji.

Mas/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.